• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36990

  مسکو امروز شنبه در واکنش به اقدام واشنگتن در انتشار فهرست ماگنیتسکی، ۱۸ مقام آمریکایی را در فهرست تحریم های خود قرار داد و عنوان داشت این افراد اجازه ورود به روسیه را ندارند.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، دومای روسیه در جلسه امروز شنبه خود ۱۸ مقام آمریکایی را مورد تحریم قرار داد.

  بر اساس اعلام دومای رسیه، در میان ۱۸ مقام آمریکایی که تحریم شده اند، نام دو مقام سابق که در دولت جرج بوش حضور داشتند به همراه دو فرمانده نظامی ارتش ایالات متحده دیده می شود.

  این اقدام دوما در واکنش به اقدام روز گذشته آمریکا در ارتباط با انتشار فهرست ماگنیتسکی و ممنوعیت ورود ۱۸ مقام روس به ایالات متحده و همچنین مسدود شدن دارایی های آنها در آمریکا انجام می شود.

  کنگره آمریکا در آذرماه سال گذشته قانون ماگنیتسکی را تصویب و دولت این کشور نیز دیروز جمعه اقدام به انتشار نام ۱۸ مقام روس کرد.

  " سرگئی ماگنیتسکی" مشاور صندوق سرمایه گذاری انگلیسی" Hermitage Capital Management" که متهم به امتناع از پرداخت مالیات بود، ۱۶ نوامبر ۲۰۰۹ در بازداشتگاه موقت" بوتیرکا" مسکو در گذشت که مرگ وی دارای بازتاب گسترده اجتماعی بود.

  به گفته مقامهای روس، ماگنیتسکی در فرار های مالیاتی بنیاد انگلیسی مستقر در روسیه نقش اصلی را ایفا کرده است در همین رابطه در سال گذشته و پس از اقدام کنگره آمریکا، پرونده اختلاس مالیاتی ۵۰۰ میلیون روبلی (۱۷ میلیون دلار) وی به دادگاه ارائه شده بود.

  آمریکا علیه افراد مقصر در مرگ ماگنیتسکی تحریم هایی را برقرار کرده و در این رابطه به اصطلاح" فهرست ماگنیتسکی" علیه ناقضان حقوق بشر را در روسیه تهیه کرده و اصلاحیه جکسون-ونیک را در رابطه با روابط تجاری-اقتصادی با روسیه لغو کرده است.

  ایالات متحده حقوق بشر دلار دوما روسیه سرمایه گذاری کنگره آمریکا مرگ مسکو واشنگتن
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها