• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36953

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بنده به ائتلاف همه با هم در جبهه اصولگرایان معتقدم چرا که به عقیده بنده شاید این گروه‌بندی‌ها سرآغاز اختلافات جدید و تشدد بین جبهه اصولگرایان باشد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، محسن رضایی در برنامه های مختلفی برای مطرح کردن دیدگاه های انتخاباتی خود در مشهد حاضر شد.

  وی در نشستی با فعالان سیاسی و دانشجویی که در محل دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب با درک عمیقی نسبت به شرایط کنونی کشور این شعار با معنا و بزرگ را مطرح کردند بنابراین ماهیت مسائل کشور در سال جاری مسائل سیاسی و اقتصادی است.

  وی افزود: در بعد سیاسی مهمترین مسئله انتخابات یازدهم ریاست جمهوری محسوب می شود که مشارکت بالای مردم در آن ابعاد گسترده ای از نظام را به رخ جهانیان نشان می دهد.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه مشارکت حداکثری در انتخابات یازدهم سبب می شود یک روحیه بزرگ به ملت ارائه شود و با موفقیت و تلاش بیشتری به فعالیت ها ادامه دهند، خاطرنشان کرد: در همین راستا باید از هر کاری که مانع حضور گسترده ملت در انتخابات شود جلوگیری کنیم؛ قطعاً ملت ایران در انتخابات پیش رو با حضور حداکثری لبیک بزرگی به مقام معظم رهبری می گویند.

  وی با اشاره به بعد اقتصادی شعار سال جاری تشریح کرد: در بعد اقتصادی باید کار جدید و نویی انجام دهیم حماسه سیاسی پیش از این نیز در کشور داشته ایم و این بدان معناست که حماسه ای امسال باید رخ دهد که باز تکرار حماسه های سیاسی گذشته است.

  وی متذکر شد: حماسه جدیدی در مسائل اقتصادی باید با اقدامات بزرگ ملت ایران به وقوع بپیوندد.

  به گفته رضایی مهمترین تبلور حماسه اقتصادی تشکیل قوی ترین و هماهنگ ترین دولت پس از انقلاب با برنامه اقتصادی مدون است.

  * آمریکایی ها منتظر تأثیر تحریم های اقتصادی بر ایران هستند

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سؤالی پیرامون موضوع مذاکره با آمریکا گفت: در بعد سیاست خارجی ایران معتقدم که آمریکایی ها منتظر تأثیر تحریم های اقتصادی بر ایران هستند نه انتخابات یازدهم ریاست جمهوری چرا که گمان می کنند این تحریم ها ملت ایران را فلج می کند.

  وی افزود: در صورتی که دولت آینده در عرصه اقتصادی در ایران فعالیت موثری را انجام دهد و به گونه ای فتح المبین اقتصادی در ایران انجام شود می توان گفت که ادامه تحریم ها هیچ سودی ندارد البته باید توجه داشت که خود آن ها هم می دانند در ایران در مورد سیاست خارجی تنها مقام معظم رهبری تصمیم گیری می کند ولی در عین حال آمریکایی ها منتظرند که نظام تضعیف شده و با شکست مواجه شود.

  وی با بیان اینکه در ۳۰ سال گذشته مدیریت قوی دیپلماتیکی در کشور نداشته ایم، اظهار کرد: در ایران امکانات فراوان و توانایی های بسیاری داریم ولی تاکنون نتوانسته ایم از آن ها خوب استفاده کنیم؛ به عنوان مثال در موضوع اقتصاد سه دولت گذشته هیچ یک تولیدکننده ثروت نبوده بلکه دولت های خرج کننده ثروت بودند.

  رضایی ادامه داد: از طرفی در ۲۰ سال گذشته رهبری بارها اعلام کرده است اقتصاد ایران را باید از نفت جدا کنیم در حالی که نتوانسته ایم؛ یکی از سیاست های اصل ۴۴ جدا کردن اقتصاد ایران از نفت است در حالی که ما تنها گوشه ای از سیاست اصل ۴۴ و یعنی همان خصوصی سازی را اجرا کردیم.

  وی با بیان اینکه انجام پروژه های عمرانی زیاد اقتصاد ایران را رشد نمی دهد تأکید کرد: بسیاری از پول های کشور خرج پروژه های عمرانی شده در حالی که یکی از مشکلات اقتصادی ایران این است بسیاری معتقدند که اقتصاد ایران با انجام پروژه های عمرانی درست می شود در حالی که اقتصاد تأثیر این پروژه ها بر زندگی مردم است.

  رضایی تصریح کرد: در کشور شاهد رشد اقتصادی هستیم ولی توسعه اقتصادی وجود ندارد بدین معنا که باید کاری انجام دهیم و تجدیدنظری در امور زیربنایی و اقتصادی کنیم.

  *به اقتصاد اسلامی ایرانی با ماهیت اقتصاد مردمی ارزشی معتقدم

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در مسئله اقتصاد معتقد به اقتصاد اسلامی ایرانی هستیم، گفت: اقتصاد اسلامی ایرانی ماهیت آن اقتصاد مردمی است و اقتصاد ارزشی؛ معتقد به نوسازی اقتصاد ملی ایران هستم که این اقتصاد بر دو پایه مردم و ارزش های الهی استوار است.

  *معتقد به ائتلاف همه با هم هستم

  رضایی در ادامه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مخالف شرکت چهره های زیاد در انتخابات آینده نیستم، گفت: بنده به ائتلاف همه با هم در جبهه اصولگرایان معتقدم چرا که به عقیده بنده شاید این گروه بندی ها سرآغاز اختلافات جدید و تشدد بین جبهه اصولگرایان باشد در عین حال در صورت رأی آوری در کابینه خود از تمامی کاندیداها استفاده خواهم کرد.

  وی تأکید کرد: به عقیده بنده باید ائتلاف برای کارآمدی باشد.

  رضایی در ادامه با اشاره به نقاط ضعف دولت احمدی نژاد اذعان داشت: در هشت سال گذشته اخلاق سیاسی فوق العاده تضعیف شد و ان شاءالله باید در دولت یازدهم اخلاق سیاسی را در نظام جمهوری اسلامی تقویت کنیم؛ همچنین باید سعی کنیم رقابت در حین رفاقت در سطح کشور گسترش پیدا کند.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه امروز نیازمند وحدت میان تمام اصولگرایان و نیروهای ارزشی هستیم، تأکید کرد: نباید امثال نیروهای ارزشی در جبهه پایداری خود را از مجموع اصولگرایان جدا کنند چرا که این تفرقه سبب می شود در خلق حماسه سیاسی ضعیف ظاهر شویم.

  وی خاطرنشان کرد: در شرایط امروز نیازمند وحدت هستیم و بنابراین چنین گروه بندی هایی به ضرر است و درست نیست و لذا همه اصولگرایان باید با هم ائتلاف داشته و به وحدت برسند.

  رضایی در همایش سراسری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور که در محل دانشگاه فردوسی مشهد در حال برگزاری است با بیان اینکه حوزه اصولگرایی حوزه بزرگی بوده و هیچ گاه نباید محدود به سلیقه های خاصی باشد و مهم همدلی و همگرایی میان آنهاست، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران در حوزه سیاسی تحولات بزرگی را به وجود آورد ولی بخش های زیادی از جامعه هنوز متحول نشده است.

  وی با بیان اینکه انقلاب نباید بین راه متوقف شود، افزود: معتقدم که انقلاب توانست سیاست را در ایران به کلی متحول کند ولی در حوزه اقتصاد و فرهنگ تحولی به وجود نیاورد، البته اصلاحاتی در این دو حوزه ایجاد کرد.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: اصلاحات فرهنگی و اقتصادی در کشور بیش از فسادهای اقتصادی فرهنگی بوده است ولی در عین حال نیاز به یک انقلاب داریم تا جامعه اسلامی را تشکیل دهیم.

  نیازمند انقلاب فرهنگی و اقتصادی در کشور هستیم

  وی با تأکید بر این نکته که هنوز فرهنگ اقتصادی و اقتصاد اسلامی در کشور پیاده سازی نشده است، متذکر شد: نیازمند انقلاب فرهنگی و اقتصادی در کشور هستیم؛ باید محصول این انقلاب زندگی ایرانی اسلامی باشد، فرهنگ و اقتصاد ما آسیب پذیر است؛ متأسفانه امروز شاهد ارزش های غیر اسلامی در فرهنگ کشور هستیم و ضعف های بنیادین در این دو حوزه وجود دارد که از جمله آنها می توان به وجود نیامدن تولید ملی و اشتغال پایدار اشاره کرد.

  رضایی با تأکید بر اینکه اگر اقتصاد را اسلامی و دینی کنیم هیچ گاه تحریم ها تأثیری بر اقتصاد کشور نخواهند گذاشت، گفت: هنوز فرهنگ اسلامی در کشور پیاده سازی نشده است چرا که شاهدیم همواره منازعات سیاسی به وجود می آید و این به خاطر نبود فرهنگ اسلامی است از طرفی در اقتصاد فساد و فقر وجود دارد در حالی که در مملکت اقتصادی اسلامی نباید یک فقیر هم وجود داشته باشد که این کلام امیرالمؤمنین (ع) است.

  وی با تأکید بر اینکه باید در حوزه اقتصاد و فرهنگ، انقلاب صورت گیرد، گفت: امروز نه تنها در این دو حوزه انقلابی صورت نگرفته بلکه اقتصاد در کشور به آزمایشگاه لیبرال ها، سوسیالیست ها و تکنوکرات ها تبدیل شده است.

  رضایی افزود: متأسفانه شاهدیم در کشور سیاست زدگی اخلاق، سیاست زدگی فرهنگ و در حوزه اقتصاد و حتی ورزش نیز دچار سیاست زدگی شده ایم بنابراین باید در پی یک انقلاب فرهنگی اقتصادی در کشور زندگی ایرانی اسلامی و زندگی ارزشی شکل گیرد.

  وی با بیان اینکه باید جامعه پیشرفته توحیدی شکل گیرد، گفت: باید در حوزه اقتصادی و سیاسی حماسه به وجود بیاوریم تا به گونه ای تحریم ها برطرف شود؛ ما نیازمندیم در کنار جمهوری اسلامی یک جامعه پیشرفته توحیدی داشته باشیم تا آن جامعه جمهوری اسلامی ایران را تثبیت کند و لذا در پی تشکیل این جامعه حماسه اقتصادی و سیاسی نیز به وجود می آید که البته نیازمند یک جنبش بزرگ و اجتماعی است و دانشجویان و تشکل های دانشجویی نیز در این جنبش نقش بسیار بزرگی دارند.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقاط ضعف و قوت دولت احمدی نژاد اذعان داشت: بنده در صورت رأی آوردن در دولت یازدهم برخی طرح های دولت احمدی نژاد را با اصلاحاتی انجام می دهم که از جمله آنها می توان به هدفمندی یارانه ها، سهام عدالت، مسکن مهر و سفرهای استانی اشاره کرد؛ از نقاط ضعف دولت احمدی نژاد نیز می توان به نبود اخلاق سیاسی و عدم استفاده از نخبگان اشاره کرد که بنده در دولت یازدهم قطعاً اخلاق سیاسی را تقویت کرده و از نخبگان، کارشناسان و جوانان به خوبی استفاده خواهم کرد.

  وی تصریح کرد: با توجه به اینکه چهار سال آینده شرایط سختی حاکم است بنده از دولت فراگیر استفاده کرده و بسیاری از کاندیداها در کابینه بنده خواهند بود، همچنین ۳۰ درصد از افراد کابینه بنده را جوانان تشکیل می دهند؛ در نظر دارم در صورت رأی آوردن فرمانداری ها را در سطح کشور بر عهده جوانان بگذارم.

  کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری با بیان اینکه از مهم ترین معضلات فرهنگی کشور بداخلاقی های سیاسی است، گفت: باید تحمل پذیری و اخلاق و ادب را به سیاست تزریق کنیم؛ ما می توانیم ارزش های انقلاب و ارزش های اسلامی را متناسب با سلیقه های امروز به جوانان منتقل کنیم.

  باید فتح المبین اقتصادی در کشور انجام شود

  رضایی در ادامه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید فتح المبین اقتصادی در کشور انجام شود، خاطرنشان کرد: اینکه برخی می گویند آمریکایی ها منتظر انتخابات ایران هستند صحیح نیست چرا که آمریکایی ها می دانند سیاست خارجی ایران در دست مقام معظم رهبری است؛ آمریکایی ها در حقیقت به دنبال تأثیر تحریم ها اقتصادی بر ایران هستند بنابراین دیپلماسی اقتصادی از زمانی شروع می شود که فتح المبین اقتصادی در کشور انجام شود.

  وی تأکید کرد: بنده در صورت رأی آوردن به فضل پروردگار، آمریکا را بر سر دوراهی قرار داده و پای میز مذاکره می آورم که البته این دو راهی را در آینده اعلام می کنم.

  رضایی در ادامه با اشاره به ائتلاف های موجود در جبهه اصولگرایان گفت: بنده معتقد به ائتلاف همه با هم هستم چرا که ائتلاف های موجود به گونه ای درگیری جدیدی در جبهه اصولگرایان به وجود می آورد؛ ما دیگر تحمل یک نزاع دیگر به ویژه در میان اصولگرایان را نداریم.

  وی افزود: البته ائتلاف ۲+۱ و ائتلاف پنج گانه اصولگرایان از بنده دعوت کردند ولی بنده جواب دادم که به اینها معتقد نیستم بلکه به ائتلاف همه با هم معتقدم و نمی خواهم یک تفرقه جدید شروع شود.

  * هاشمی رفسنجانی در فتنه ۸۸ باید نقش حاج احمد خمینی را ایفا می کرد

  کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در بخش پایانی سخنانش با اشاره به موضع هاشمی رفسنجانی نسبت به فتنه ۸۸ اظهار کرد: بنده بارها در مورد آقای هاشمی عرض کردم که وی باید در حوادث ۸۸ نقش حاج احمد خمینی را ایفا می کرد و دست دو کاندیدا را گرفته و به محضر مقام معظم رهبری می رفت؛ احمد خمینی سه چهار فتنه خیلی بزرگ را در زمان حضرت امام راحل خاموش کرد و اگر ایشان نبود شاید فتنه های بزرگتر از فتنه ۸۸ در آن زمان به وقوع می پیوست.

  وی تصریح کرد: یکی از اشکالات جدی بنده به ایشان و افراد مانند ایشان این است که چرا در مراسم تنفیذ آقای احمدی نژاد شرکت نکردند در حالی که مراسم تنفیذ به دعوت و میزبانی مقام معظم رهبری بود؛ حتی بنده به همراه آقامحمدی از افراد در بیت رهبری به دنبال ایشان رفتیم ولی وی را پیدا نکردیم.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه باید چارچوب های نظام را حفظ کرد و اگر انتقادی هست، مطرح کنیم و نامه بنویسم گفت: بنده با توجه به اینکه کشور و مردم را در معرض خطر دیدم وارد صحنه شدم.

  اشتغال اصولگرایان امام راحل جمهوری اسلامی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام سیاست های اصل ۴۴ فتنه مجمع تشخیص مصلحت نظام مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان مشهد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها