• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36882

  کاخ سفید اعلام کرد که واشنگتن معقتد نیست کره شمالی توانایی پرتاب یک موشک مسلح به سلاح هسته‌یی را دارد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید روز جمعه در جمع خبرنگاران گفت: اول این که مایلم با صراحت اعلام کنم که کره شمالی توانایی نصب یک موشک مسلح به سلاح هسته یی را ندارد.

  به گزارش خبرگزاری شینهوا، وی در عین حال افزود که آمریکا هم چنان با دقت برنامه هسته یی کره شمالی را زیرنظر دارد و بار دیگر از پیونگ یانگ خواست به وظایف بین المللی اش عمل کند.

  سخنگوی کاخ سفید با اشاره به تقویت سیستم دفاع موشکی اش گفت: ما با اتخاذ برخی اقدامات احتیاطی نسبت به اقدامات تحریک کننده و نیز لفاظی های جنگ طلبانه پیونگ یانگ واکنش نشان داده ایم تا مطمئن شویم که سرزمین و متحدان مان محفوظ باقی می مانند.

  داگ لامبورن، یک نماینده آمریکایی اخیرا در جلسه ای در سنای آمریکا گفت که داده های اطلاعاتی حاکی از این است که کره شمالی توانایی پرتاب یک موشک بالستیک مسلح به کلاهک هسته یی را دارد، گرچه نمی توانند به این سلاح اعتماد کنند.

  کره جنوبی این اظهارات را رد و اعلام کرد که شک دارد کره شمالی توانایی پرتاب یک موشک بالستیک مسلح به کلاهک هسته یی را داشته باشد.

  کیم مین سوک، سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی در این باره گفت: کره شمالی سه آزمایش هسته یی انجام داده است، ولی هنوز شک و شبه هایی درباره این که کره شمالی یک کلاهک کوچک و سبک دارد که می تواند روی یک موشک نصب شود، وجود دارد.

  باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا از پیونگ یانگ خواسته است خونسردی خود را حفظ کند و به لفاظی های جنگ طلبانه اش پایان دهد و هشدار داد که از هیچ اقدامی برای محافظت از شهروندان آمریکایی فروگذار نخواهد کرد.

  از زمانی که سازمان ملل تحریم های جدیدی در واکنش به سومین آزمایش هسته یی کره شمالی در ماه فوریه علیه این کشور اعمال کرد، تنش ها افزایش یافته است؛ چیزی که عصبانیت هرچه بیش تر پیونگ یانگ را به دنبال داشت چند هفته رزمایش مشترک توسط نیروهای آمریکا و کره جنوبی بود که موجب شد کره شمالی هر دو کشور را به حمله هسته یی تهدید کند.

  باراک اوباما جنگ رییس جمهور سازمان ملل کاخ سفید کره جنوبی کره شمالی واشنگتن وزارت دفاع هسته
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها