• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36801

  برخی اسناد و مدارک حاکی از آن است، مسئولان زندان‌های ایالت «کالیفرنیا» آمریکا، زندانیان را بر اساس قومیت و نژاد و نه جرایمی که مرتکب می‌شوند در سلول‌ها تفکیک بندی می‌کنند.

  به گزارش  پارس ، فارس به نقل از شبکه « راشاتودی» ، طبق شماری اسناد از وضعیت زندان های ایالت « کالیفرنیا» ، برخی از زندان های این ایالت بین زندانیان تبعیض نژادی قائل می شوند و سلول های زندانیان را تفکیک قومیتی و نژادی می کنند.

  در این اسناد آمده است که مسئولان برخی از زندان های ایالت « کالیفرنیا» با قرار دادن برچسب هایی بر روی سلول زندانیان بین آنها تبعیض نژادی قائل می شوند برای مثال برچسب آبی را برای بخش زندانیان سیاهپوست قرار می دهند، رنگ سفید را برای زندانیان سفید پوست، سبز یا صورتی برای اسپانیایی یا لاتین تبارها و افرادی که جزء این دسته ها نباشند در بخشی که برچسب زرد دارد، زندانی می شوند.

  « ربکا ایوسان» وکیل دفتر حقوق زندانیان در اینباره می گوید: مسئولان زندان به جای آنکه گروههای گانگستری و خلافکار واقعی و بر اساس جرایم گروهبندی شوند، همه زندانیان بر اساس رنگ پوستشان عضو یک گروه خلافکار در نظر می گیرند.

  طبق تحقیقات و تحلیل هایی که توسط گروه ایوسان صورت گرفت، تقریباً نیمی از یکهزار و ۴۴۵ حبس هایی که بین ژانویه ۲۰۱۰ و نوامبر ۲۰۱۲ در زندان های ایالت کالیفرنیا صورت گرفته است بر اساس تفکیک قومی و نژادی بوده است به طوریکه هیسپانیک ها بیشتر در این تفکیک بندی قرار می گرفتند و بیشتر از دیگر زندانیان محدود می شدند و این در حالی است که آن دسته از زندانیانی که در گروه بندی « دیگران» قرار می گرفتند از محدودیت های کمتری برخورداربودند.

  در سال ۲۰۰۵، دیوان عالی آمریکا حکم کرد که دسته بندی نژادی باید محدود شود و تنها بر اساس منافع ایالتی صورت گیرد.

  بر اساس این گزارش، کالیفرنیا تنها ایالتی در سراسر آمریکا است که زندانیان را بر اساس نژاد و قوم آنها تفکیک می کند.

  پوست تبعیض نژادی حبس حقوق زندان ایالت زندانیان تفکیک کالیفرنیا نژادی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها