• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36525

  مورخ سیاسی مصر تاکید کرد ممکن نیست اقامت و تردد گردشگران ایرانی یا دیگران در مصر را محدود کرد زیرا آزادی تردد گردشگران در معاهدات بین‌المللی و حقوق بشر ذکر شده است.

  به گزارش پارس، « محمد الجوادی» در گفت وگو با فارس در قاهره اعلام کرد که رابطه مصر و ایران یک رابطه دوستی نیست بلکه یک رابطه نسبی و ازدواجی است.

  تردد گردشگران ایرانی در مصر را نمی توان محدود کرد

  وی افزود: تمامی کشورهای جهان روابط خوبی با تهران دارند و گردشگران ایرانی در سراسر جهان چه در کشورهای عربی و یا اروپایی حضور دارند که نمونه آن ترکیه است که سال گذشته نزدیک به ۲ میلیون گردشگر ایرانی از این کشور بازدید کردند و عربستان سعودی، امارات و کشورهایی اروپایی نیز چنین هستند اما مصر به محض اینکه استقبال از گردشگران ایرانی را آغاز کرد برخی گروه ها با نادیده گرفتن تاریخ بزرگ روابط دو کشور، با آن مخالفت کردند.

  این مورخ مصری اظهارداشت که ممکن نیست اقامت و تردد گردشگر ایرانی یا دیگران در مصر را محدود کرد زیرا آزادی تردد گردشگران در معاهدات بین المللی و حقوق بشر ذکر شده و این یک چیز جهانی است و واکنش سلفی ها به روابط با تهران خارج از حقوق بشر است و بر اساس معاهدات بین المللی و حقوق بشر جهانی کسی نمی تواند ایرانی ها را از آزادی تردد در داخل مصر منع کند.

  الجوادی در ادامه اشاره کرد که ما باید به طور گسترده پیشرفت در روابط مصر و ایران را بدون توجه به برخی اعتراضاتی که در تاریخ وجود دارد، مد نظر قرار دهیم.

  ایران ترکیه جهان حقوق بشر عربستان سعودی کشورهای جهان کشورهای عربی مد مصر ایرانی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها