آیت الله نوری همدانی در دیدار با لاریجانی:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 36506

  یکی از مراجع تقلید قم ۵۰ درصد گرانی‌ها در ایران مربوط به نبودن مدیریت و کنترل دانست و تصریح کرد: در برخی موارد قیمت‌های دو مغازه نزدیک هم مانند یکدیگر نیست و این به دلیل نبود نظارت و کنترل است.

  به گزارش پارس به نقل از خانه ملت، آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با تسلیت ایام شهادت فاطمه زهرا (س) در مورد مشکلات اقتصادی کنونی کشور گفت: باید در حوزه اقتصادی نظارت کامل باشد که در این صورت ثمره هایی به دنبال دارد اما این نظارت زمان می برد.

  وی با بیان اینکه یکی از بحث های مهم کشور موضوع اشراف و نظارت است افزود: در حوزه اقتصاد اگر افراد را به حال خود رها کنیم تا اجناس را هر چقدر که می خواهند بخرند و بفروشند این کار درست نیست چرا که در همه جا قیمت ها نوشته شده و معین است و سعی می شود تا این قیمت های معین در یک حد ثابت نگه داشته شود.

  این مرجع تقلید با بیان اینکه ۵۰ درصد گرانی ها در ایران مربوط به نبودن مدیریت و کنترل است تصریح کرد: نوسانات و تفاوت های قیمت در بازار ناشی از ضعف مدیریت است به طوری که حتی در برخی موارد قیمت های دو مغازه نزدیک هم مانند یکدیگر نیست و این به دلیل نبود نظارت و کنترل است.

  وی ادامه داد: گفته می شود که صادرات غیر نفتی خوب است اما باید فکر کرد در حالی به اشخاص اجازه صادرات داده می شود که بهترین محصول را صادر می کنند و پول ها را به یورو و دلار می گیرند و چون ارزش پول کشور پایین است پول های زیادی می گیرند و اجناس را به قیمت های بالا در کشور می فروشند که این باعث گرانی در کشور می شود.

  آیت الله نوری همدانی با تأکید بر اینکه ارزش پول کشور کم شده است یادآور شد: اقتصاد با خیلی چیزها ارتباط دارد و این عامل باعث می شود تا مشکلات کنونی کشور پدید بیاید.

  وی تصریح کرد: پرداخت یارانه و دادن پول دست مردم تقاضا را افزایش می دهد و با وجود عرضه کم کالا گرانی پدید می آید از همین رو مشخص می شود که اقتصاد ابعاد زیادی دارد و با زندگی مردم مرتبط است و بسیار زود خود را نشان می دهد.

  این مرجع تقلید با اظهار تأسف از جریان های رخ داده در ۲۲ بهمن قم گفت: باید این مسئله ریشه یابی شود چرا که افراد حسود نسبت به شخصیت رئیس مجلس حسادت می کنند.

  آیت الله حسین نوری همدانی اقتصاد ایران رئیس مجلس شورای اسلامی فاطمه زهرا س قم گرانی مشکلات مشکلات اقتصادی یورو

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها