• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36504

  رئیس‌جمهور آمریکا به وزرای خارجه و دفاع این کشور دستور داده که محموله‌ای به ارزش ۱۰ میلیون دلار برای مخالفان دولت سوریه ارسال کنند.

  به گزارش پارس ؛ فارس به نقل از شبکه « بلومبرگ» ، رئیس جمهور آمریکا با ارسال محموله ای به ارزش ۱۰ میلیون دلار برای مخالفان دولت سوری موافقت کرد.

  آمریکا و کشورهای غربی مدعی اند که این کمک ها شامل تجهیزات « غیرکشنده» از جمله دوربین های دید در شب در جلیقه های ضدگلوله و همچنین اقلام دارویی است.

  « باراک اوباما» در دستوری که به وزارتخانه های خارجه و دفاع آمریکا ابلاغ کرده، ارسال « تجهیزات غیرکشنده» و مواد دارویی و غذایی به سوریه را خواستار شده است.

  اوباما شب گذشته پیش از دیدار با « بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد در کاخ سفید، به خبرنگاران گفت بحران سوریه « بدتر» شده و به « مرحله بحرانی» رسیده است.

  کمک های جدید به مخالفان دولت سوریه در حالی انجام می شود که یک مقام در وزارت خارجه آمریکا روز گذشته به خبرگزاری فرانسه گفته بود که آمریکا هیچ وعده ای به مخالفان نداده، اما حمایت از آن ها را ادامه می دهد.

  « جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در حاشیه نشست گروه « جی ۸» که در لندن برگزار شد، با سران مخالفان سوری دیدار و آن ها را به اتحاد بیشتر و مبارزه قوی تر با دولت دعوت کرد.

  این چندمین مرحله از کمک های علنی آمریکا به مخالفان دولت سوریه است. با این حال آمریکا مدعی است که تاکنون از ارسال مستقیم سلاح برای مخالفان خودداری کرده است. حضور گروه های وابسته به القاعده، نظیر « جبهه النصره» یکی از دلایلی است که گفته می شود آمریکا را از ارسال سلاح به سوریه بیمناک کرده است.

  ارسال سلاح به سوریه القاعده بحران سوریه دبیر کل سازمان ملل دلار دوربین دولت سوریه سوریه لندن وزیر خارجه آمریکا
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها