• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36387

  هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل با صدور بیانیه‌ای نسبت به ادامه محدودیت تردد از گذرگاه‌های نوار غزه هشدار داده و تاکید کرده است که این اقدامات موجب تضییع حقوق ساکنان غزه می‌شود.

  به گزارش پارس به نقل ازفارس، سازمان ملل با صدور بیانیه ای نسبت به تبعات ادامه اعمال محدودیت های اخیر علیه ساکنان غزه هشدار داد.

  اسرائیل از ماه فوریه محدودیت های جدیدی را در زمینه عبور افراد و محموله های مواد غذایی از گذرگاه های ورودی نوار غزه اعمال کرده است. از روز ۲۱ مارس به بعد این محدودیت ها تشدید شده و محدوده مجاز برای ماهیگیری ساکنان غزه را نیز کاهش داده است. سازمان ملل هشدار داده است که این اقدام می تواند بر زندگی ۳۵هزار خانواده ای که از طریق ماهیگیری امرار معاش می کنند، تأثیر جدی بگذارد.

  « جیمز راولی» هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در بیانیه خود آورده است: این اقدامات منجر به اتمام ذخایر منابع حیاتی شامل مواد اولیه غذایی و گاز لازم برای پخت غذا می شود، و همچنین معاش و حقوق بسیاری از خانواده های آسیب پذیر ساکن غزه را تضییع می کند.

  هفته گذشته در پی تهاجم هوایی جنگنده های اسرائیلی به دو نقطه از غزه، راکت های به سمت مناطق جنوبی فلسطین اشغالی شلیک شد. رژیم صهیونیستی به همین بهانه انتقال مواد غذایی به داخل غزه را محدود کرده است.

  حقوق خانواده رژیم صهیونیستی سازمان ملل صدور بیانیه ای غزه فلسطین گاز مواد غذایی محدودیت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها