• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36253

  فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: تمامی تهدیدات در مرزها، منطقه و فرامنطقه‌ای توسط ارتش رصد و ظرفیت مقابله با آن ایجاد می‌شود.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، مراسم صبحگاه مشترک یگان های نمونه نیروی زمینی ارتش به مناسبت ۲۹ فروردین ماه روز ارتش با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش و جانشین فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ع) برگزار شد.

  امیر پوردستان در این مراسم اظهار داشت: امروز بعد از ۳۴ سال از گذشت انقلاب عمق تدبیر و ژرف نگری امام (ره) در بقای ارتش اثبات می شود که ارتش را برای حضوری اثربخش در صحنه های انقلاب آماده کرد.

  وی با بیان اینکه ارتش و نیروی زمینی در ابتدای انقلاب و جنگ تحمیلی جلوتر از همه بود گفت: نیروی زمینی ۲ اقدام اساسی در ابتدای انقلاب انجام داد. یکی اینکه مسئولیت آموزش جوانان پرشور انقلابی که می خواستند به سپاه ملحق شوند را به عهده گرفت و دیگری سازماندهی و تجهیز یگان های لشکری، توپخانه و هوانیروز بود.

  پوردستان تاکید کرد: اولین یگانی که در مقابل ضد انقلاب صف آرایی کرد لشکر ۲۸ نیروی زمینی ارتش بود و سبب شد استکبار در راهبرد خود تغییراتی ایجاد کند و با تجهیز صدام به ایران حمله کرد.

  وی با بیان اینکه حضور مقتدرانه ارتش در زمین، هوا و دریا در طول ۸ سال دفاع مقدس ادامه داشت تصریح کرد: کارنامه ارتش در ۳۴ سال از عمر انقلاب سرشار از افتخارات است و کارکنانی آماده، مستحکم و انگشت روی ماشه دارد تا جرات تجاوز را از هر دشمنی بگیرد.

  فرمانده نیروی زمینی ارتش در خصوص اقدامات ارتش در طول انقلاب گفت: رصد مداوم تهدیدات بر زمین، دریا و هوا و تجهیز لازم برای مقابله با آن از جمله اقدامات ارتش است. تمامی تهدیدات در مرز ها، منطقه و فرامنطقه رصد می شود و کارشناسان نظامی آنها را تحلیل می کنند و متناسب با آن ظرفیت لازم در ارتش ایجاد می شود.

  وی افزود: تامین امنیت آسمان کشور، بستن پرونده شرور ریگی، حضور مقتدرانه در آبهای بین المللی، مقابله با تروریسم بین المللی و تامین امنیت تجارت بین المللی در دریاها، تامین امنیت مرزهای زمینی کشور و مقابله جدی با اشرار، قاچاقچیان و گروهکهای تروریستی گوشه ای از اقدامات ارتش است.

  پوردستان ادامه داد: نیروی زمینی به وسیله سه قرارگاه در کرمانشاه، ایلام و خوزستان اقدام به پاکسازی مناطق آلوده به مین و مواد منفجره کرده که تاکنون یک میلیون هکتار از اراضی آلوده را پاکسازی و در این راه ۱۸۰ شهید و ۳۰۰ جانباز تقدیم کرده است.

  وی همچنین اعلام کرد: آموزش سالانه ۳۰۰ هزار نفر در قالب سربازی و حضور فعال و گسترده در امدادرسانی بلایای طبیعی از دیگر اقدامات ارتش است و در زلزله اخیر بوشهر نیز اولین یگان هایی که خود را به محل رساندند یگان های ارتش بودند.

  استکبار انقلاب ایران تامین امنیت تجاوز تروریسم جنگ تحمیلی ریگی زمین سال دفاع مقدس
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها