• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36249

  کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری گفت: اگر آمریکا به طرف تداوم شیطنت‌ها نرود، در این صورت می‌شود مذاکره کرد، مشروط به اینکه آمریکا به این تصمیم رسیده باشد و من معتقد نیستم تا ابد نباید با آمریکا رابطه داشته باشیم، مبنای ما مخالف مذاکره با آمریکا نیست.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، منوچهر متکی بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه پرسش و پاسخ با مردم نیشابور در تکیه ابوالفضلی این شهر، اظهار کرد: صلاحیت به لحاظ اسلامی و رأی آوری به لحاظ اینکه مردم تعیین کننده هستند زیرا ما نمی توانیم اسلامیت و جمهوریت نظام را نادیده بگیریم.

  کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری گفت: صلاحیت فرد و رأی آوری در انتخابات به معنای جمهوری اسلامی است.

  متکی گفت: اگر دو مجموعه ائتلاف باشد می توانند مسیر را ادامه دهند، چنانچه نگرانی از بابت رقبا بود می توانند با هم ادغام شوند.

  وی افزود: به هرحال حکومت آمریکا مشروع و قانونی است، مثل رژیم صهیونیستی نیست که مشروعیت نداشته باشد، پرونده قطوری بین ایران و آمریکا از جریان کودتای ۲۸ مرداد تا پیروزی انقلاب و از ۲۲ بهمن تا امروز وجود دارد که با فراز و نشیب های فراوانی همراه بوده است.

  کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری بیان کرد: مذاکره شرایط خودش را دارد، باید طرفین آماده مذاکره باشند، یعنی رفتارها مشی مذاکره ای نه تحریمی داشته باشد.

  متکی با اشاره به برخی سخنان اوباما، افزود: کسی که فکر می کند هنوز فشارها بر روی مردم ایران می تواند تاثیرگذار باشد، قابلیت مذاکره ندارد، آمریکا باید بفهمد راهبرد فشار بر ایران، کارساز نیست.

  وی درباره نقاط مثبت و منفی دولت های نهم و دهم، تصریح کرد: دولت های مذکور گام های فراوانی را برای پیشرفت کشور برداشت تا جایی که رهبری معظم انقلاب نیز در این باره تجلیل های زیادی داشتند برای مثال تولید برق در فرمان پایان دولت هشتم ۳۶ هزار مگاوات بود که در دولت اخیر به حدود ۷۰ هزار مگاوات رسید اما دولت دهم حاشیه های زیادی داشت.

  متکی درخصوص تاثیر تحریم های بیگانگان بر اقتصاد ایران، اظهار کرد: صاحب نظران می گویند تحریم ها حداکثر تا ۲۰ درصد اقتصاد ما را تحت تاثیر خود قرار داده است و این بدان معنا است که ۸۰ درصد اقتصاد ما به خاطر سوء تدبیر است، ما باید دقت کنیم که حق آزمون و خطا و اشتباه در تصمیم گیری را نداریم.

  وی تاکید کرد: ائتلاف ها قصد دارند تدبیر کنند تعداد کاندیداها براساس مقبولیت کم شود و امیدوارم به این قصد عمل شود.

  کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه دهک های پایین درآمدی قاعده جمعیتی کشور را تشکیل می دهند، گفت: معمولا کشورهای پیشرفته به دنبال این هستند که قاعده پایین جامعه را به طبقه متوسط ارتقا دهند و دولت یازدهم نیز باید این موضوع را جزء اهداف خود قرار بدهد.

  اقتصاد انقلاب ایران ایران و آمریکا پرسش و پاسخ جامعه دولت دهم رژیم صهیونیستی ریاست جمهوری کودتای ۲۸ مرداد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها