• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36157

  رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان در مورد گزارش تخلفات انتخاباتی کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری گفت: تاکنون چند مورد تخلف به همراه فایل صوتی و مستندات به ستاد مرکزی انتخابات کشور ارائه شد.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، گل محمد بامری عصر چهارشنبه در دومین نشست مطبوعاتی در مورد نحوه برگزاری انتخابات در هرمزگان بیان داشت: با پیام رسمی وزیر کشور از امروز ثبت نام و جذب هیئت های اجرای و برگزار کننده انتخابات در شهرها و روستاها آغاز شد.

  وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مشهد مقدس در مورد انتخابات، بیان داشت: دشمنان پس از شکست در انتخابات سال ۸۸ بیکار ننشستند و با برنامه ریزی و افزایش تحریم های اقتصادی سعی می کنند تا به مردم به لحاظ اقتصادی فشار وارد کنند و آنها را نسبت به نظام جمهوری اسلامی دلسرد کنند و موجبات حضور کمرنگ مردم را در پای صندوق های رای فراهم کنند.

  بامری اظهارداشت: دشمنان نظام نمی دانند علاقه قلبی ملت ایران به انقلاب و ولایت با تحریم ها و سایر فشارهای روانی گسستنی نیست و پیش بینی می شود که انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری با شور و اشتیاق وصف ناشدنی برگزار شود.

  وی با اشاره به برگزاری رایانه ای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: تمامی امکانات برای برگزاری رایانه ای در تمامی شعب انتخابات در شهرها و روستاهای استان فراهم است.

  رئیس ستاد برگزاری انتخابات هرمزگان اضافه کرد: در مجموع تعداد کل شعب مورد نظر برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در هرمزگان، سه هزار و ۳۰۷ شعبه پیش بینی شده است که از این تعداد، هزار و ۵۵۶ شعبه مربوطه به ریاست جمهوری و هزار و ۷۵۱ شعبه مربوط به انتخابات شوراهای شهر و روستا است.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان بیان داشت: ازهزار و ۵۵۶ شعبه مربوط به انتخاباتریاست جمهوری ۴۱۱ شعبه شهری و هزار و ۱۴۵ شعبه روستایی است که ۳۶۶ شعبه شهری رأی گیری انتخابات ریاست جمهوری در هرمزگان ثابت و ۴۵ شعبه نیز سیار است. همچنین ۹۲۳ شعبه ثابت و ۲۲۲ شعبه سیار هم در روستاها پیش بینی شده است.

  وی خاطرنشان کرد: از مجموع هزار و ۷۵۱ صندوق مربوطه به شوراها نیز هزار و ۱۳۸ شعبه روستایی و ۴۱۳ شعبه شهری است که تعداد روستاهای زیر هزار و ۵۰۰ خانوار هرمزگان برابر با هزار و ۱۶۲ مورد و بالای هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت نیز برابر با ۱۱۵ روستاست.

  بامری اظهارداشت: ۳۱ شهر زیر ۲۰ هزار خانوار در استان وجود دارد که اعضای اصلی شوراهای اسلامی این شهرها پنج نفر است. همچنین تعداد شهرهای بین ۲۰ تا ۵۰ هزار نفر نیز برابر با رقم پنج است که اعضای اصلی شوراهای آن ها برابر با هفت نفر است.

  معاون سیاسی و امنیتی هرمزگان تصریح کرد: میناب تنها شهر هرمزگان است که در دسته شهرهای با جمعیت ۵۰ تا ۱۰۰ هزار نفر قرار می گیرد که اعضای اصلی شورای این شهر برابر با ۹ نفر است.

  رئیس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: بندرعباس نیز در دسته شهرهای بین ۲۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دسته بندی می شود که اعضای شورای آن باید ۱۳ نفر باشد.

  بامری در پاسخ به سئوالی که تا کنون گزارشی از تخلفات انتخاباتی در استان گزارش شده است، بیان داشت: در مورد برخی از نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری که در بدنه نظام دارای پست و سمت هستند تخلفاتی گزارش شده است.

  وی همچنین در مورد اینکه بکارگیری جمله" زنده باد بهار" در بیلبوردها و سایر موارد شهری و اداری آیا تخلف انتخاباتی محسوب می شود، اظهارداشت: هنوز برای ما هم مشخص نشده است که" زنده باد بهار" شعار انتخاباتی هست یا نه.

  وی که از پرسش این سئوال متعجب بود، با کنایه ادامه داد: باید ببینیم این" زنده باد بهار" با آن" زنده باد بهار" چه تفاوتی دارد.

  رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان در پاسخ به سئوال مهر در مورد رضایت مندی شما در مورد سرعت اینترنت و خدمات دهی آن ابراز نارضایتی کرد و افزود: طی جلساتی که با مسئولان مخابرات استان برگزار شده است مقرر شد تا پهنای باند اینترنتی در استان از ۳۰ درصد به ۶۵ درصد افزایش یابد.

  وی با اظهار امیدواری از بهبود سرعت اینترنت در روزهای آتی اظهارداشت: قرار شد تا مشکل اینترنت بخش پارامونت در شهرستان بشاگرد هم توسط بخش خصوصی برطرف شود. سعی خواهد شد تا در روز برگزاری انتخابات قطعی اینترنت در سطح استان گزارش نشود.

  اعضای شورای انتخابات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر انتخابات یازدهمین دوره ریاست انقلاب ریاست جمهوری شوراهای شهر و روستا مخابرات مشهد مقدس ملت ایران
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها