• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36114

  رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری کشور در خردادماه، گفت: اصولگرایان برای موفقیت در این دوره از انتخابات باید از تکثرگرایی خارج شوند

  به گزارش پارس به نقل از مهر، علاءالدین بروجردی عصر چهارشنبه در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه های اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی افزود: اگر اصولگرایان از اصل مهم وحدت به عنوان یکی از شعارهای اصولی در پیروزی انقلاب اسلامی استفاده کنند، در این دوره به موفقیت بزرگی دست خواهند یافت.

  وی با بیان اینکه تکثرگرایی موجب ناکامی اصولگرایان خواهد شد، با اشاره به ویژگی های کاندیداها و رئیس جمهور اضافه کرد: باید شخصی انتخاب شود که با ولایت، نظام و اصول و قانون اساسی زاویه پیدا نکند.

  رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی همچنین شناخت از وضعیت سیاسی کشور، منطقه و جهان و نیز مدیریت را از دیگر ویژگی های رئیس جمهور برشمرد و ادامه داد: با توجه به پیچیدگی های سیاسی حاکم در منطقه و جهان باید فرد مقبول از شناخت لازم برخوردار باشد.

  وی با اشاره به شرایط حساس کشور بویژه تحریم ها و فشارهای جهانی علیه ایران تاکید کرد که حضور گسترده مردم در انتخابات برای بیان حمایت از نظام جمهوری اسلامی می تواند پاسخ کوبنده ای به تمام این هجمه ها باشد.

  بروجردی این حضور را تاثیرگذار دانست و با اشاره به حرکت عظیم مردمی در راهپیمایی ۲۲ بهمن سال گذشته بیان داشت: حضور میلیونی مردم معادلات غرب را به هم ریخت و نشان داد که با وجود تحریم ها و فشارها مردم از نظام و انقلاب دلسرد نشده اند.

  وی حضور توام با شور و شعور مردم در انتخابات را عرض اندام مقتدرانه ملی توصیف کرد و متذکر شد: بی شک این حضور می تواند به قول رهبر معظم انقلاب به حماسه سیاسی مبدل شود.

  این نماینده مجلس همچنین در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان که با مقایسه پیشرفت های کشور در زمینه های دریایی، هوایی و نظامی با صنعت خودروسازی و نیز انتقاد از افزایش قیمت خودرو با رشد نرخ ارز با وجودتولید داخلی آن با اشاره به میزان بالای تقاضای خودرو در کشور گفت: به همین دلیل شرکت های خودروسازی به کیفیت تولیدات توجه نمی کنند و فقط می خواهند جواب تقاضای مشتریان را پاسخ بدهند.

  وی تصریح کرد: تعرفه گمرکی بالا و عدم رقابت تولید کنندگان داخلی با خودروهای کیفی خارجی از دیگر دلایل پایین بودن کیفیت خودروهای ساخت داخل است.

  بروجردی با بیان اینکه روند رشد صنعت خودرو سازی متناسب با روند پیشرفت صنعت کشور نیست، یادآور شد: تاکنون چند بار انتقادات عمومی نسبت به این موضوع در مجلس پیگیری شده اما به دلیل تقاضا و نیز عدم ایجاد مشکل در اشتغال این انتقادات بی پاسخ و پیگیری نشده است.

  وی ادامه داد: امروز ما در زمینه تجهیزات نظامی و دریایی و حتی دفاعی بسیار پیشرفته هستیم، اما در زمینه تولید خودرو موفق نبودیم.

  ۲۲ بهمن اشتغال اصولگرایان انتخابات انتخابات ریاست جمهوری ایران خودرو سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی قیمت خودرو نظام جمهوری اسلامی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها