• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36109

  مایک شینوی، تحلیلگر روزنامه یو. اس. ای تودی عقیده دارد که اکنون زمان آغاز مذاکرات مستقیم با پیونگ یانگ رسیده است.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، مایک شینوی، یکی از کارشناسان موسسه آمریکا-چین در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و نویسنده کتابی با عنوان" گداخت: سرگذشت درونی بحران هسته ای کره شمالی" که ۱۵ بار به کره شمالی سفر کرده، در تحلیلی به بحث در خصوص مذاکره آمریکا با کره شمالی پرداخته و می نویسد:

  « به رغم جنون در کره شمالی، این ایده که آمریکا وارد جنگی با همه عواقب مصیبت بار آن شود تا زرادخانه هسته ای پیونگ یانگ را از بین ببرد بسیار باورنکردنی است. همه شواهد نشان می دهند که تحریم ها و فشار موثر نبوده اند.

  کره شمالی آنچه را که برای تسلیحات هسته ای نیاز دارد به دست آورده و آزمایش های هسته ای کره شمالی در پاسخ به تلاش ها به رهبری آمریکا در سازمان ملل به منظور اعمال تحریم بوده است.

  هنگامی که بمب افکن های B-۵۲ آمریکا بر فراز شبه جزیره کره در اواسط ماه مارس تمرین بمباران اجرا کردند، کره شمالی تهدید کرد که پایگاه های آمریکا در ژاپن و گوام را هدف قرار خواهد داد.

  همچنین هنگامی که یک بمب افکن رادارگریز B-۲ آمریکا در پایان ماه مارس دست به انجام پرواز مشابهی زد پیونگ یانگ اعلام کرد که روابط کره شمالی با کره جنوبی در وضعیت جنگی قرار دارد.

  منتقدان عنوان می کنند که مذاکره با کره شمالی پاداشی برای رفتار نامناسب است و تنها هنگامی که کیم جونگ اون خواهان بحث در خصوص تسلیم سلاح های هسته ای خود باشد مذاکرات تضمین خواهند شد.

  اما این پیش شرط تنها به سادگی تضمین خواهد کرد که هیچ مذاکره ای رخ ندهد به ویژه هنگامی که رزمایش های نظامی ما حکومت کره شمالی را متقاعد می کند که داشتن سلاح های هسته ای برای امنیتش ضروری است. همچنین بدون مذاکرات کره شمالی تنها به طور مداوم زرادخانه هسته ای خود را افزایش خواهد داد.

  همچنین تصمیم پیونگ یانگ برای راه اندازی راکتور هسته ای غیرفعال نیونگ بیون آخرین شواهدی هستند که نشان می دهند رویکرد آمریکا موثر نیست.

  در نظام کره شمالی، رهبر کشور همه تصمیمات کلیدی را می گیرد. با وجود این هیچ مقام آمریکایی تاکنون با کیم جونگ اون ملاقات نکرده، وی را ارزیابی نکرده و یا نتوانسته برای او مستقیما توضیح دهد که پذیرای چه خطری شده و چه راه جایگزینی را می توان پیشنهاد داد.

  در ازای آن به نظر می رسد که آمریکا بدون درک اینکه رهبر جدید کره شمالی خواهان چه چیزی است به طور روزانه به تهدیدهایی که در رسانه های کره شمالی ظاهر می شوند پاسخ می دهد.

  مذاکره با کره شمالی نباید صرفا به عنوان یک سازش کاری و یا عملی از روی ضعف قلمداد شود. در فضای به شدت پرتنش کنونی مذاکرات مستقیم بهترین فرصت برای جلوگیری کردن از رفتن از یک وضعیت بد به یک وضعیت حتی بدتر است. »

  تسلیحات هسته ای چین رسانه ژاپن سازمان ملل سلاح های هسته ای شبه جزیره کره کره جنوبی کره شمالی هسته ای
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها