• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36075

  " سران اصلاح‌طلب قطعا رد صلاحیت می‌شوند" . این آخرین اظهارنظر آیت‌الله مصباح یزدی درباره اصلاح‌طلبانی است که مدتی است اصولگرایان از حجم انتقادات خود نسبت به اردوگاه آنان کاسته‌اند؛ حال یا به دلیل مشغله‌های انتخاباتی است یا اینکه دیگر رمقی در رقیب سال‌های نه چندان دور خود نمی‌بینند، چه اینکه مصباح یزدی معتقد است" امروز رقابت در میان اصولگرایان است، چون اصلاح‌طلبان بعد از فتنه ۸۸ دیگر در میان مردم جایی ندارند" .

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، رییس موسسه پژوهشی امام خمینی (ره) می گوید: این ایده آل است این که همه اصولگرایان بنشینند و نفر واحدی را انتخاب کنند، هرچند شدنی نیست. حتی همان سه نفری که ابتدا با هم ائتلاف کردند، بنده معتقدم که در عمل هیچکدام از آنها با هم نمی سازند.

  اما ابوترابی فرد عضو ائتلاف اصولگرایان اکثریت همچنان به وحدت اصولگرایان امیدوار است و می گوید: با شناختی که من از بدنه اصولگرایان دارم، بر این اعتقادم که اصولگرایان به مرجعیت و محوریت جامعتین اعتقاد دارند و از این جایگاه برای رسیدن به وحدت می توانند استفاده کنند.

  دیگر عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان یعنی یحیی آل اسحاق نیز شب گذشته (سه شنبه) در دانشگاه شهید بهشتی گفت: من به دلیل توانایی هایم برای خود مشروعیت قائل هستم و قرار نیست به نفع کسی کنار بروم اما اگر مکانیزم اصولگرایان به این نتیجه رسید که من کنار بروم، حتما این کار را می کنم.

  رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود با بیان اینکه" اطرافیان هاشمی به او ظلم می کنند" ، اظهار کرد: آنها اجازه نمی دهند از پتانسیل هاشمی استفاده شود.

  وی با اشاره به برخی از برنامه های خود گفت: ایده من در زمینه اقتصاد، اقتصاد دولت - ملت است. این اقتصاد، اقتصادی مابین اقتصاد دولتی و آزاد است و در آن جایگاه دولت جایگاهی حاکمیتی است که سیاستگذاری، نظارت، هدایت و پشتیبانی را بر عهده دارد و بقیه امور در اختیار ملت قرار می گیرد.

  به گزارش ایسنا، امروز همچنین سخنگوی جبهه پایداری اعلام کرد که کاندیدای نهایی این تشکل سیاسی تا پیش از ثبت نام داوطلبان کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری (۱۷ اردیبهشت) معرفی خواهد شد.

  لنکرانی همچنین در مورد رایزنی دبیرکل این تشکل با سعید جلیلی در ارتباط با انتخابات گفت: جناب آقای دکتر جلیلی از شخصیت های ارزشمند و از رویش های انقلاب است و ایشان به عنوان یک برادر ارزشمند انقلابی همواره در جبهه مورد احترام ما بوده است.

  محمد سعیدی کیا گفت: به طور جدی برای انتخابات ریاست جمهوری کاندید می شوم، تا آخر می مانم و به نفع کسی کنار نمی روم.

  وی با بیان اینکه" هدف ما اداره بهتر کشور با حفظ اصول، ارزش ها، عزت و استقلال کشور است" ، تصریح کرد: شعار ما برای دولت آرامش و انسجام ملی بر محور ارزش ها و ولایت فقیه و همکاری جهانی در دولت انقلاب اسلامی است.

  محسن رضایی نیز امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت یاد محروم علیرضا بهاری که در خانه مداحان اهل بیت برگزار شد، در جمع خبرنگاران تصریح کرد: اگر من رییس جمهور شدم، از اکثر این کاندیداها متناسب با شان و شئوات آنها استفاده خواهم کرد.

  رضایی در پاسخ به این پرسش که" آیا ائتلاف جدیدی برای انتخابات تشکیل نمی دهید؟ " اظهار کرد: نه؛ من می خواهم از همه نیروها استفاده کنم و مصلحت نمی دانم که در یک ائتلاف خاصی شرکت کنم.

  وی ادامه داد: اگر یک ائتلاف عمومی شکل بگیرد، قبول دارم، ولی نمی خواهم منتصب به یک گروه خاصی شوم، چون در این صورت نمی توانم دولت فراگیری به دنبالش تشکیل دهم.

  امروز همچنین، رییس ستاد انتخاباتی محمد شریعتمداری معرفی شد.

  بر این اساس، عبدالحسین وهاجی وزیر بازرگانی دولت اول هاشمی رفسنجانی، رئیس ستاد انتخاباتی محمد شریعتمداری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شد.

  وهاجی علاوه بر عهده دار بودن سمت وزیر بازرگانی در سال های ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۲، سابقه چهار سال ریاست گمرک و فعالیت در واحد برون مرزی صدا و سیما را در کارنامه دارد و در دوره اصلاحات نیز به عنوان معاون وزیر بازرگانی با محمد شریعتمداری همکاری داشته است.

  دبیرکل جبهه مردمی اصلاحات نیز اعلام کرد که این جبهه نامزد مورد حمایت خود را برای انتخابات ریاست جمهوری تا دو هفته آینده معرفی می کند.

  محمدزارع فومنی در همین رابطه به ایسنا گفت: جبهه مردمی اصلاحات به بررسی نامزدهای انتخاباتی پرداخته و اکنون به سه گزینه نهایی رسیده است و تا دو هفته آینده از میان سه نفر گزینه نهایی خود را معرفی می کند.

  اما اخبار انتخاباتی محدود به اظهارنظر کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری نبود، و بازار اخبار انتخاباتی شوراها و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان نیز کم و بیش داغ بود.

  در همین راستا، طبق اطلاعیه وزارت کشور درباره انتخابات میاندوره ای چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری، آخرین مهلت ثبت نام داوطلبان حضور در این عرصه، پایان وقت اداری امروز (۲۱ فروردین) بود.

  پس از مرحله ثبت نام این انتخابات مدارک داوطلبان از فرمانداری های مرکز حوزه انتخابیه به وزارت کشور ارسال خواهد شد، رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعلام نظر شورای نگهبان درباره صلاحیت داوطلبان به وزارت کشور، رسیدگی به تقاضای معترضین و پس از آن اعلام عمومی اسامی کلیه داوطلبان، تبلیغات انتخاباتی نامزدها و در نهایت اخذ رای از واجدین شرایط در دو استان مذکور از دیگر مراحلی است که در پروسه برگزاری این انتخابات سپری خواهد شد.

  صبح امروز همچنین، مصطفی محمد نجار - وزیر کشور - صبح امروز دستور آغاز انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را صادر کرد.

  پس از صدور این دستور از سوی وزیر کشور برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، صدور آگهی ثبت نام از دواطلبان و تشکیل هیات های اجرایی مدنظر قرار خواهد گرفت.

  همچنین از روز دوشنبه ۲۶ فروردین تا اول اردیبهشت ماه به مدت هفت روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا انجام خواهد شد.

  به گزارش ایسنا، صبح امروز همچنین با حضور وزیر کشور از سامانه جامع انتخابات رونمایی شد.

  در مراسم صدور این دستور، وزیر کشور اظهار کرد: مردم در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، در مجموع به ۲۰۷ هزار و ۵۸۷ نفر رای خواهند داد.

  نجار ادامه داد: ثبت نام داوطلبان چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از روز ۲۶ فروردین آغاز می شود و تا اول اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

  استاندار تهران نیز درباره انتخابات خردادماه گفت: در استان تهران از بهمن ماه سال گذشته در روند اجرایی انتخابات ۲۰۰ هزار نفر آموزش دیده اند. آخرین مرحله تکمیلی این آموزش ها دیروز (سه شنبه) در وزارت کشور برگزار شد.

  آیت الله مصباح یزدی استقلال اصلاح طلبان اصولگرایان امام خمینی تبلیغات رقابت فتنه معاون وزیر وزیر کشور

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها