• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36074

  وزیر امور خارجه بحرین با تکرار ادعای دخالت ایران در امور این کشور خواستار بهبود روابط تهران و منامه شد و تأکید کرد در صورتی که ایران یک گام به سوی بهبود روابط بردارد بحرین دو گام برخواهد داشت.

  به گزارش پارس، فارس به نقل از پایگاه خبری « الآن» ، « شیخ خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر امور خارجه بحرین با تکرار ادعای دخالت ایران در امور داخلی این کشور گفت: منامه از بهبود روابط با تهران بر مبنای عدم دخالت در امور داخلی بحرین و ایجاد فتنه استقبال می کند.

  شیخ خالد در نشست خبری مشترک با « شیخ صباح الخالد» همتای کویتی اش با ابراز امیدواری در مورد بهبود روابط ایران و بحرین خاطر نشان کرد: در صورتی که تهران یک گام به سوی بهبود روابط بردارد منامه دو گام بر خواهد داشت.

  وزیر امور خارجه بحرین در پایان هفتمین نشست کمیته مشترک کویت و بحرین تأکید کرد که با وجود برخی تجاوزات به شهروندان و دارایی هایشان ولی شرایط کشور همچنان با ثبات است.

  وی افزود: شرایط سیاسی جدیدی در پی برپایی نشست گفت وگوی ملی در کشور ایجاد شده و هیچ کدام از طرف های گفت وگو از این مذاکرات کنار نخواهند رفت.

  از سوی دیگر وزیر امور خارجه کویت نیز گفت: ما به عنوان کشورهای هم پیمان در منطقه خواهان نقش مثبت ایران در ثبات این منطقه هستیم و از ایران می خواهیم که منافع کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را مدنظر دهد همانگونه که ما منافع تهران را مدنظر قرار می دهیم.

  امور خارجه ایران بحرین شورای همکاری خلیج فارس فتنه کویت وزیر امور خارجه تهران روابط بهبود

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها