• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36038

  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی که سئوالش از وزیر صنعت و معدن در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می گرفت با تاکید بر اینکه از دفاعیات وزیر در خصوص علل افزایش قیمت خودرو قانع نشده است به دلیل نگرانی از افزایش قیمت خودرو در صورت کارت زرد مجلس به وزیر صنعت، از ارائه درخواست رای گیری خودداری کرد.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، در جلسه بررسی سئوال نماینده قم از وزیر صنعت در خصوص علت افزایش قیمت خودروهای داخلی برغم نامگذاری برخی از آنها به نام خودرو ملی وزیر و نماینده مذکور دفاعیه های خود را مطرح کردند.

  بر این اساس پس از پایان دفاعیات وزیر صنعت در خصوص علل افزایش قیمت خودرو احمد امیرآبادی نماینده قم اعلام کرد که از توضیحات وی قانع نشده است. اما به دلیل اینکه امکان دارد کارت زرد مجلس به وزیر صنعت موجب افزایش قیمت خودرو شود از رای گیری صرف نظر کرد.

  پس از آن احمد توکلی نماینده تهران با اعلام تذکری گفت: زمانی که سئوال کننده می گوید قانع نشدم تعیین رای گیری به عهده ایشان نیست و هیات رئیسه نیز نمی تواند در این خصوص تصمیم گیری کند و باید اعلام رای گیری نماید.

  محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس که در غیاب لاریجانی اداره جلسه را بر عهده داشت گفت: ما این جمله آقای امیرآبادی را که" رای گیری نیازی نیست" را پذیرفتیم و معنا و مفهومش هم قانع شدن ایشان است.

  بر اساس این گزارش، پس از آنکه وزیر دفاعیات خود را در خصوص سئوال مطروحه در مجلس اعلام می کند نمایندگان سئوال کننده باید اعلام کند که از توضیحات وزیر قانع شده است یا خیر. در صورت قانع نشدن نمایندگان، رای گیری انجام شده و نمایندگان نظر خود را در خصوص قانع شدن یا قانع نشدن از توضیحات وزیر اعلام می دارند.

  در صورتیکه نمایندگان مجلس نیز از دفاعیات وزیر قانع نشده باشند کارت زرد به وی داده می شود.

  در صورتیکه هر وزیر ۳ کارت زرد بگیرد جلسه استیضاح وی برگزار می شود.

  افزایش قیمت خودرو صنعت صنعت و معدن غضنفری قم قیمت خودرو گرانی مجلس شورای اسلامی نمایندگان مجلس

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها