• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36034

  کاخ سفید اعلام کرد، رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای تلفنی با همتای افغان خود در خصوص پیشرفت‌ها در روند سازش و همچنین انتقال مسئولیتهای امنیتی از نیروهای ناتو به افغان‌ها گفت‌و‌گو کرد.

  به گزارش پارس ، ایسنا به نقل از خبرگزاری هند، کاخ سفید اعلام کرد که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و حامد کرزای، همتای افغانی اش در این مصاحبه تلفنی در خصوص مسائلی چون انتقال مسئولیتهای امنیتی، آماده سازی ها برای برگزاری انتخابات ۲۰۱۴ افغانستان و انجام اقدامات صلح و سازش تحت رهبری افغان با یکدیگر گفتگو کردند.

  کاخ سفید در ادامه اعلام کرد: این دو مقام ارشد امریکا و افغانستان از به عهده گرفتن مسئولیت های امنیتی در افغانستان توسط نیروهای امنیتی افغان بسیار استقبال کردند.

  حامد کرزای همچنین حمایت خود را از یک روند فراگیر به منظور آمادگی ها برای برگزاری انتخابات ۲۰۱۴ افغانستان اعلام کرد و این دو رهبر تاکید کردند که انتخابات آزاد و عادلانه برای آینده افغانستان و حمایت مداوم بین المللی بسیار حمایتی و مهم است.

  اوباما همچنین از مذاکرات اخیر حامد کرزای با" حمد بن خلیفه آل ثانی" ، امیر قطر در خصوص برنامه سازش و صلح تحت رهبری افغان قدردانی کرد.

  کاخ سفید گفت: حامد کرزای همچنین از واگذاری مسئولیت زندان" پروان" در ولایت بگرام به نیروهای افغان قدردانی کرد.

  انتهای پیام

  افغانستان انتخابات اوباما باراک اوباما قطر کاخ سفید کرزای مصاحبه ناتو نیروهای امنیتی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها