در جلسه مسولان عالی قضایی

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 36015

  رییس دستگاه قضایی، گفت: حقوق هسته‌یی برای کشور و ملت ما حیاتی است و غربی‌ها فکر نکنند که با تحریم‌های جدید، ملت صبور و قهرمان ایران از پایمردی خود خواهد کاست.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه روز چهارشنبه مسوولان عالی قضایی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به زلزله زدگان بوشهری، خواستار مساعدت تمام مسوولان و مردم برای کاستن از دردها و مشکلات مردم منطقه زلزله زده شد و گفت: خداوند به بازماندگان این حادثه صبر جمیل و اجر جزیل عطا کند و ارواح درگذشتگان را قرین رحمت خود گرداند.

  رییس قوه قضاییه با اشاره به مذاکرات هسته یی ایران و کشورهای غربی، تیم مذاکره کننده را « بسیار خوب و قوی» دانست و مباحث مطرح شده از سوی ایران را منطقی و متناسب با اصول گفت وگو توصیف کرد و گفت: متاسفانه از نحوه انعکاس رسانه ای این جلسات در کشورهای غربی پیداست که نمی خواهند منطقی و عقلانی پیش روند و مسائل هسته یی را بین ایران و آژانس حل کنند.

  آملی لاریجانی ادامه داد: نحوه رفتار غربی ها نشان می دهد آنها به بهانه مذاکرات هسته یی به دنبال فشار بیشتر بر ایران هستند، اما تیم مذاکره کننده ایرانی پیشنهادهای بسیار مثبت و عقلانی به آنان ارائه کرده است.

  وی تاکید کرد: تبلیغات وسیعی که رسانه های غربی علیه مذاکرات اخیر و مواضع ایران در رد تمام پیشنهادهای طرف غربی به راه انداخته اند، درست نیست و اصول هیچ مذاکره ای نیز اینگونه نیست که یک طرف بخواهد یک فهرست بلندبالا از پیشنهادها مقابل دیگری بگذارد و او هم تمام آنها را رد یا قبول کند.

  رییس دستگاه قضا ادامه داد: پیشنهادهای مطرح شده لزوما باید در یک مسیر معقول و منطقی بررسی و پاسخ های لازم به آن داده شود و تیم ایرانی نیز همین مسیر را طی کرده است و ادعای رسانه های غربی درباره رد تمام پیشنهادهای غربی ها صحیح نیست.

  آملی لاریجانی با اشاره به این که « برخی پیشنهادهای مطرح شده پیش از این نیز در صورت مابه ازای معقول و منطقی مورد قبول قرار گرفته بود» به شیطنت رسانه های غربی اشاره کرد و افزود: مسیر جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته یی منطبق با نظرات مقام معظم رهبری بسیار روشن و منطقی است و این روش منطبق با گفت وگوی عقلانی و به دور از ایجاد هرگونه فضای زورگیری و فشار است.

  رییس قوه قضاییه تصریح کرد: ملت ایران از حقوق هسته یی خود عقب نخواهد نشست و حقوق هسته یی برای کشور و ملت ما حیاتی است. ما از این راه برنخواهیم گشت و غربی ها فکر نکنند که با تحریم های جدید، ملت صبور و قهرمان ایران از پایمردی خود خواهند کاست.

  وی اضافه کرد: راه مذاکره عقلانی و گفت وگوی منطقی هسته یی باز است و امیدواریم کشورهای غربی سر عقل بیایند.

  رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سال حماسه سیاسی و اقتصادی، گفت: شعارهای راهبردی مقام معظم رهبری برای یک سال و گاه بیشتر از یک سال است که با عمل به آنها از سوی مردم و مسوولان راه رشد و توسعه و کمال هموارتر خواهد شد.

  آملی لاریجانی تمام مسوولان را موظف به عملی ساختن منویات مقام معظم رهبری دانست و اعلام کرد: قوه قضاییه کارگروه ویژه تبیین سیاست های عملی و اجرایی حماسه سیاسی و اقتصادی در دستگاه قضایی را تشکیل داده و نتایج این کارگروه جمع بندی شده و پس از تصویب نهایی بزودی عملی می شود.

  رییس قوه قضاییه مبارزه با مفاسد اقتصادی و حمایت از کارگزاران فعالیت های اقتصادی صحیح و مشروع به عنوان سرلوحه اقدامات عملی در تحقق حماسه اقتصادی و عمل به وظایف قانونی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را اصلی ترین نماد تحقق حماسه سیاسی در قوه قضاییه اعلام کرد.

  آملی لاریجانی تاکید کرد: قوه قضاییه به حسب قانون موظف به پیشگیری از جرایم انتخاباتی است و با تشکیل ستادهای پیشگیری در سراسر کشور به وظیفه خود در قبال انتخابات ریاست جمهوری و شوراها عمل خواهد کرد و در این راه از تجربه بسیار خوب خود در انتخابات مجلس استفاده خواهد برد.

  رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به تبیین ضرورت اقامه عزا بر مصائب اهل بیت (ع) پرداخت و تصریح کرد: کشور ما، کشوری ولایی با مردمی دوستدار اهل بیت است که همواره در مسیر ولایت گام برمی دارند و در اقامه عزا بر مصائب اهل بیت (ع) کوتاهی نمی کنند.

  وی با تاکید بر این که « اقامه عزا بر مصائب اهل بیت، وسیله و ابزاری برای درک حقیقت عبودیت است» ائمه اطهار (ع) را صراط مستقیم الهی برشمرد و با اشاره به آیات و روایات متعددی که بر نقش بی بدیل توسل به ائمه در دستیابی به طریق الهی تاکید دارند، گفت: ائمه اطهار (ع) در دنیا و آخرت، صراط و راه شناخت هستند و حضرت فاطمه زهرا (س) در تحقق ولایت در عالم هستی نقش اساسی داشته اند و نور باطنی ایشان با نور ائمه (ع) یکی است.

  آملی لاریجانی با اشاره به این روایت از پیامبر (ص) که « هر که فاطمه (س) را غضب ناک و پریشان کند، مرا غضب ناک و پریشان کرده است» و نیز با تاکید بر تاثیر عمیق حزن شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بر امیرالمومنین (ع) ، آن را نشانه ای از جایگاه والای ام الائمه (س) در طریق الی الله و اهمیت اقامه عزای آن حضرت توصیف کرد و افزود: امیدواریم قلوب تمام مومنان و شیعیان از معرفت ائمه اطهار (ع) به ویژه حضرت زهرا (س) روشن و بهره مند شود.

  بر اساس این گزارش، در ادامه جلسه مسوولان عالی قضایی به بررسی نتایج کارگروه ویژه تحقق سیاست ها و راهکارهای حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی در قوه قضاییه پرداختند و مقرر شد پس از بررسی و تصویب نهایی، سیاست ها و راهکارها اجرایی شود.

  انتخابات انتخابات مجلس ایران حضرت زهرا حقوق دستگاه قضایی رسانه سیاسی و حماسه اقتصادی کشورهای غربی مفاسد اقتصادی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها