منابع صهیونیستی:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 35961

  منابع صهیونیستی گزارش دادند که وزیر خارجه آمریکا برای برگزاری نشست قریب‌الوقوع مذاکره‌کنندگان فلسطینی و اسرائیلی در امان با حضور آمریکا و اردن تلاش می‌کند.

  به گزارش پارس ، فارس به نقل از خبرگزاری سما، منابع صهیونیستی گفتند که « جان کری» سعی دارد « محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و « بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به برگزاری نشستی متقاعد سازد و دو طرف مذاکره کننده فلسطینی و اسرائیلی در امان در حضور آمریکا و اردن جلسه تشکیل دهند.

  بر اساس این گزارش کری پس از سفر سه روزه خود به سرزمین اشغالی و اراضی فلسطینی و دیدار با مسئولان فلسطینی و اسرائیلی در پایان سفر خود به هنگام ترک تل آویو نسبت به ازسرگیری مذاکرات سازش ابراز خوش بینی کرده و اعلام کرد که گفت وگوهای سازنده ای را با مسئولان فلسطینی و اسرائیلی برگزار و آنها پیشنهادات جدیدی درباره حرکت به جلو در این زمینه ارائه کرده اند.

  منابع صهیونیستی گفتند که آمریکایی ها سعی دارند طرح جایگزین شروط فلسطینی و اسرائیلی در خصوص « توقف شهرک سازی» و « یهودیت اسرائیل» ارائه کنند و به عنوان مثال ساخت وسازها در شهرک ها را متوقف و فعلا طرح های ضروری اجرا شود و پیشنهاداتی نیز مبنی بر انتقال مساحت مشخصی از اراضی منطقه سی به تشکیلات خودگردان وجود دارد.

  به گفته این منابع از جمله شروط اسرائیل برای ازسرگیری مذاکرات سازش، توقف تلاش های آشتی بین فتح و حماس در جریان مذاکرات بین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی است.

  در همین راستا کری پیش از ترک فرودگاه بن گوریون خواستار ازسرگیری سریع مذاکرات صلح شد و افزود: اوباما مرا برای تحمیل و یا دیکته کردن هیچ طرحی به اینجا اعزام نکرد و من در نشست با نتانیاهو درباره چشم انداز صلح با فلسطینیان توافق کردم و ما طی هفته های آینده نیز به تلاش خود ادامه می دهیم و شایسته است که مذاکرات سازش هر چه سریع تر آغاز شود.

  اوباما بنیامین نتانیاهو جان کری حماس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین فرودگاه محمود عباس نخست وزیر رژیم صهیونیستی وزیر خارجه آمریکا فلسطینی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها