عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 35935

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران زیر بار حرف زور کشورهای غربی نمی‌رود، گفت: حرکت‌های هسته‌ای ایران همواره در چارچوب NPT بوده است و خارج از آن هیچ توصیه و اقدامی را نمی‌پذیرد.

    به گزارش پارس ، عوض حیدرپور امروز در گفت و گو با فارس  اظهار کرد: استفاده از فناوری های انرژی هسته ای آرزوی هر کشور و ملتی است و جمهوری اسلامی ایران توانست این آرزو را تحقق ببخشد.

  وی افزود: کشور ایران توانست انرژی هسته ای را به صورت بومی تولید و چرخه فناوری هسته ای را تکمیل کند به گونه ای که اکنون این توانایی را دارد که به کمک انرژی هسته ای نیازمندی های خود در زمینه تحقیقات، تولید و بخش های مختلف مانند صنعت، کشاورزی و پزشکی را به دست دانشمندان کشورمان انجام دهد.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما معتقدیم کارهایی که در زمینه انرژی هسته ای تاکنون انجام داده ایم منطبق بر مقررات NPT بوده ست و خارج از آن هیچ توصیه و اقدامی را نمی پذیریم.

  وی اضافه کرد: ایران نیازمند استفاده از فواید انرژی هسته ای در زمینه پزشکی، تحقیقات، کشاورزی و فناوری خارجی است بنابراین با افتخار راه پیشین خود را برای پیشرفت در صنعت انرژی هسته ای ادامه می دهد.

  حیدرپور تاکید کرد: اگر کشورهای ۱+۵ اصراری بر توقف فعالیت های ایران داشته باشند کشور ما همچون همیشه به خواسته های غیر منطقی آنها تن در نخواهد داد.

  وی افزود: ما برای رآکتور تهران که به تولید رادیو دارو می پردازد سالیانه به مقداری اورانیوم ۲۰ درصد نیاز داریم که تهیه آن تا حدودی برای ما گران تمام می شود بنابراین به ۱+۵ توصیه می کنیم که درخواست متوقف کردن غنی سازی آن را نداشته باشند چرا که این مسئله را نمی پذیریم.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با این اینکه ممکن است در آینده نیازمند غنی سازی بیش از ۲۰ درصد برای استفاده های صلح آمیز مانند پزشکی و کشاورزی باشیم، تاکید کرد: اگر ۱+۵ زمینه بستن قرارداد با قیمت مناسب برای برای این گونه غنی سازی ها را فراهم کند به دلیل ارزان تمام شدن به نفع ماست و ممکن است ایران به صورت موقت غنی سازی را متوقف کند اما تعلیق کامل این غنی سازی ها هرگز عملی نمی شود.

  اورانیوم ایران جمهوری اسلامی ایران دارو صنعت کشاورزی کشورهای غربی کمیسیون امنیت ملی مجلس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی هسته ای
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها