• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35864

  شبکه دولتی انگلیس با استقبال از اظهارات اخیر فائزه هاشمی، مواضع وی را نادیده گرفتن حساسیت های پدرش از جمله درباره سازمان مجاهدین خلق (منافقین) ارزیابی کرد.

  به گزارش پارس به نقل از کیهان، فائزه هاشمی که اواخر اسفندماه پس از تحمل ۶ماه حکم از زندان آزاد شد، در مصاحبه با روزنامه زنجیره ای بهار، هم بندی های خود از گروهک بهائیت و سازمان منافقین را دوستان خود خوانده و با استنکاف از منافق خواندن سازمان مذکور گفته است: با تعدادی از خانم های بهایی، تعدادی از سازمان مجاهدین، دو خانم مسیحی، دو نفر از گروه مادران عزادار پارک لاله، تعدادی بچه های سبز، لائیک و چپ، هم بند بودم.
  به گفته فائزه آقای هاشمی در جریان ملاقاتی که با او داشته « گله های آن طرف را منتقل کرد که چرا به مجاهدین، منافقین نمی گویم یا چرا روابط خوبی مثلا با مجاهدین و بهایی ها دارم. » وی همچنین گفته که « نگرانی برای بازگشت به زندان ندارم و خود را شیرزن می دانم ولی نه تنها شیرزن خانواده هاشمی» .
  وبسایت بی بی سی فارسی با استقبال از سخنان فائزه هاشمی و اینکه او از سازمان تروریستی منافقین به عنوان مجاهد خلق یاد می کند، نوشت دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، به عنوان یکی از اصلی ترین چهره های جمهوری اسلامی، ضمن آگاهی کامل از تاریخچه درگیری های مجاهدین خلق با پدرش و حکومتی که او از عمده ترین پایه گذاران و نگهبانانش بوده، تابوها و حساسیت های موجود را نادیده می گیرد و از واژگان رسمی تجویز شده برای نامگذاری آنها استفاده نمی کند.
  یادآور می شود برخی اعضای خانواده همسر فائزه هاشمی در دهه ۶۰ با سازمان منافقین سمپاتی و ارتباط داشتند. هاشمی رفسنجانی یک بار توسط سازمان منافقین ترور شد اما این ترور نافرجام بود.
  سازمان منافقین یکی از حامیان فتنه سبز و آشوب خیابانی در سال ۸۸ بود که فائزه هاشمی نیز در آن نقش آفرینی می کرد.

   

  اکبر هاشمی رفسنجانی انگلیس بهائیت بی بی سی جمهوری اسلامی خانواده زندان فتنه مصاحبه هاشمی رفسنجانی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها