ذاکری در گفت‌و‌گو با فارس:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 35793

  یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب اظهار داشت: اصلاح‌طلبان فقط در سال ۷۶ به اجماع رسیدند و بعد از آن با توجه به اختلافاتی که بین گروهها بوجود آمد اجماع هم دشوار شد.

  به گزارش پارس ، محمد باقر ذاکری، نماینده ادوار مجلس و از فعالین سابق حزب اعتماد ملی در گفت و گو با فارس در خصوص احتمال اجماع اصلاح طلبان بر روی یک کاندیدا در انتخابات گفت: طیف اصلاح طلبان از همان روزهای اول با ۱۸ گروه وارد میدان سیاست شدند و با توجه به تعداد گروه های تشکیل شده در جبهه اصلاح طلبان طبیعی است هر فردی را به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری قبول نداشته باشند، حتی امکان دارد تعداد اندکی بر روی یک کاندیدا به اجماع برسند.

  ذاکری با اشاره به انتخابات سال ۷۶ ریاست جمهوری اظهار داشت: تنهادر آن سال، سید محمد خاتمی بود که توانست حمایت ۱۸ گروه از طیف اصلاح طلبان را جلب کند اما با توجه به اختلافاتی که بین گروه ها ایجاد شده، مسلما اجماع برای هر فردی ممکن نیست.

  وی در پاسخ به این سوال آیا امکان اجماع اصلاح طلبان روی کواکبیان وجود دارد؟ گفت: اطلاع دقیقی در این خصوص ندارم ولی طبیعی است که در شرایط فعلی گروههایی مخالفت و یا گروههایی موافقت کنند که این امر در سیاست عادی است.

  این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: حتی اگر خاتمی هم کاندیدای ریاست جمهوری شود مشخص نیست تمام گروههای اصلاح طلب مانند سال ۷۶ بر روی او اجماع کنند.

  ذاکری تاکید کرد: به نظر من دیگر اجماع ۱۸ گروه اصلاح طلب برای کاندیداتوری ریاست جمهوری بوجود نمی آید.

  اصلاح طلبان انتخابات ریاست جمهوری سید محمد خاتمی سال خاتمی اصلاح طلب ذاکری اجماع
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها