• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35752

  رسولی‌محلاتی از رسانه‌های کشورمان خواست با اطلاع‌رسانی مناسب در این زمینه تلاش کنند تا سایر اتباع کشورمان در دامن این‌گونه باندهای سودجو قرار نگیرند.

  به گزارش پارس به نقل از جهان، سفیر ایران در عربستان از آزادی ۱۵ ایرانی که به جرم ورود غیرمجاز به خاک عربستان بازداشت شده بودند خبر داد.

    محمد جواد رسولی محلاتی، سفیر ایران در عربستان در گفت وگو با ایسنا خاطرنشان کرد: پس از تلاش ها و پیگیری وزارت امور خارجه به ویژه وزیر امور خارجه و معاونت کنسولی، مجلس و امور ایرانیان و هم چنین اداره کل کنسولی و پیگیری های سفارت ایران در ریاض، ۱۵ نفر از اتباع ایرانی زندانی که حدود چهار ماه پیش به جرم ورود غیرمجاز به خاک عربستان دستگیر و زندانی شده بودند، ساعت ۱۴ روز سه شنبه به وقت تهران آزاد و در نقطه صفر مرزی بین گارد مرزی دو کشور مبادله و تحویل طرف ایرانی شدند.

  او افزود: متاسفانه این افراد برای تامین معشیت و با وعده کار مناسب در کشورهای جنوبی خلیج فارس با هزینه و پرداخت وجه قابل توجهی توسط برخی افراد سودجو اغفال شده بودند و با پذیرش مخاطرات زیاد و حمل با قایق های نامناسب به خاک عربستان سعودی وارد شده و بلافاصله پس از ورود توسط گارد مرزی عربستان دستگیر شده بودند.

  رسولی محلاتی از رسانه های کشورمان خواست با اطلاع رسانی مناسب در این زمینه تلاش کنند تا سایر اتباع کشورمان در دامن این گونه باندهای سودجو قرار نگیرند.

  وی با تشکر از زحمات مسوولان دولت سعودی و مقامات کشورمان از فرماندهی امور مرزی نیروی انتظامی و حسن نیتی که در این باره از سوی دو طرف انجام شد تقدیر کرد.

  سفیر کشورمان در ریاض خاطرنشان کرد: مبادله ی این گونه زندانیان صرفا شامل افرادی است که به صورت غیرمجاز به قلمرو حاکمیت عربستان ورود داشته اند و شامل افراد دستگیر شده دیگر با جرایمی مانند قاچاق مواد مخدر نمی شود و دولت این کشور به شدت با این گونه جرایم برخورد می کند.

  ایران جرم خاک خلیج فارس رسانه عربستان قاچاق مواد مخدر نیروی انتظامی وزارت امور خارجه وزیر امور خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها