• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35666

  جمعی از دانشجویان در اعتراض به اقدام برخی از سلفی ها و معارضین سوری و در جهت وحدت دنیای اسلام در مقابل دفتر حافظ منافع مصر تجمع کردند.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، ظهر امروز سه شنبه جمعی از دانشجویان در اعتراض به اقدام برخی سلفی ها و معارضین سوری و در جهت وحدت مسلمانان ایران و مصر در مقابل دفتر حافظ منافع مصر تجمع کردند.

  همچنین در این مراسم تجمع کنندگان با حمل پلاکاردهایی با عناوین لا شیعه و لا سنی، التوحید القداینه، نعم نعم الواحد، کل کل الجلال، الشعب یرید وحدت الاسلامی و با سردادن شعار مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، لا اله الا الله، اسرائیل عدو الله، خواستار وحدت مسلمانان و اتحاد بیشتر دنیای اسلام شدند.

  به دنبال این تجمع خالد عماره مسئول دفتر حفاظ منافع مصر در ایران در جمع تجمع کنندگان حاضر و به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد و گفت: قطعا روابط ایران و مصر رو به بهبود است و انتظار می رود در آینده اینگونه روابط بهتر شود.

  وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر واکنش دفتر حافظ منافع مصر، اقدامات برخی سلفی های مصری و معارضین سوری در مقابل دفتر حافظ منافع ایران در مصر، گفت: ما این اقدام را به شدت محکوم می کنیم و من با آقای امانی رئیس دفتر منافع در مصر تماس گرفته و به او گفته ام اینگونه اقدامات و رفتار در مصر جایی نخواهد داشت.

  در ادامه کمیلی عضو اتحادیه بین المللی امت واحده بیانیه ای به زبان عربی قرائت و در آن بیانیه خواستار وحدت مسلمانان ایرانی و مصری شد و دانشجویان حاضر در این مراسم با سر دادن شعارهایی در حمایت از مردم فلسطین و وحدت مسلمانان مسئول دفتر منافع مصر را بدرقه کردند که این اقدام دانشجویان با پذیرایی توسط خالد عماره پایان یافت.

  در این مراسم به رئیس دفتر حفاظت منافع مصر در ایران به نشانه دوستی مردم ایران و مصر گل اهدا شد.

  ایران ایران و مصر شیعه فلسطین مرگ مسلمانان مصر دانشجویان حافظ منافع

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها