حجت‌الاسلام مصلحی مطرح کرد

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 35571

  وزیر اطلاعات گفت: این احتمال وجود دارد که از خارج از کشور، سازمان های اطلاعاتی، گروه ها و جریان های خاص اقدام به ایجاد مشکلاتی در انتخابات ریاست جمهوری کنند که در این صورت با برخورد قاطع مواجه خواهند شد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات گفتگویی با حجت الاسلام حیدر مصلحی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در خصوص اهداف و دستاوردهای سفر وی به کشور عراق منتشر کرد که در ادامه آمده است.

  بفرمایید اهداف سفر شما به کشور عراق چه بود؟

  این سفر، با دعوت مسئولین عراقی بخصوص آقای فالح فیاض مشاور امنیت ملی نخست وزیر، هماهنگ کننده سازمان های اطلاعاتی و امنیتی و سرپرست وزارت امنیت ملی کشور عراق صورت گرفته که جا دارد تشکر کنم. در این سفر با برخی از مسئولین و مقامات عراقی ملاقات داشتم.

  از ابتدای سقوط صدام، جمهوری اسلامی ایران با حاکمیت جدید عراق تعامل همه جانبه داشته و تجربیات خود را در عرصه های مختلف در اختیار دولت مردان عراقی قرار داده است. توسعه همکاری های اطلاعاتی و امنیتی و درخواست طرف عراقی برای استفاده از تجربیات کشورمان و همکاری دوجانبه در مقابله با گروه های تروریستی یکی از اهداف این سفر بوده است.

  آقای وزیر آینده روابط امنیتی دو کشور را چگونه ارزیابی می نمائید؟

  از ابتدای تشکیل دولت با رای مردم به اینطرف روابط بین دو کشور رو به افزایش بوده و در امور امنیتی و دفاع از مردم در کشور و ایجاد امنیت با توجه به منافع مشترک که دو طرف در این زمینه داشتند، پیش بینی می شود در آینده بهتر از این نیز بشود.

  فضای سیاسی داخلی عراق را چگونه تحلیل می نمائید؟

  عراق دوره جدیدی را تجربه می نماید، دوره ای که همه طیف های عراقی در حاکمیت حضور و نقش فعال دارند. در این دوره، با مشارکت همه طیف های اعم از شیعه، سنی، کرد، ترکمن، مسیحی و دیگر طوایف در ابعاد مختلف آن به ویژه در دستگاه قانون گذاری و اجرایی شکل گرفته است و به مرور با بالا رفتن ظرفیت طرف های مختلف ان شاء الله شاهد توسعه مشارکت همگانی در این کشور خواهیم بود.

  به نظر جنابعالی علت توجه نظام سلطه به گروه های تروریستی و تقویت آن ها در کشورهای اسلامی منطقه چیست؟

  شکل گیری بیداری اسلامی در جهان اسلام، باعث شده تا دشمن به هر نحو ممکن به فکر مقابله با این حرکت باشد و یکی از حربه های دشمن، برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام، سرمایه گذاری بر روی گروه های تروریست می باشد. به همین دلیل، امروز جهان اسلام شاهد این پدیده شوم است که طراحی و نقش پشت صحنه آن توسط سرویس های اطلاعاتی نظام سلطه مشهود است و مستندات محکم و غیر قابل انکار در این زمینه وجود دارد.

  بنابراین، اختلافات و تنش ها و کشمکش ها بین طیف های مختلف در این کشورها با پدیده تروریسم ماهیت کاملاً متفاوت دارد، لکن طراحان اقدامات تروریستی از اختلاف موجود به عنوان یک ظرفیت برای پیاده نمودن آن استفاده می کنند.

  در عراق هم طیف های مختلف عراقی اعم از شیعه و سنی، کرد و عرب و دیگر مذاهب و قومیت ها از پدیده تروریسم خسارت دیده و تلفات داشته اند، لذا علی رغم اختلاف نظرها در مسائل مختلف حکومتی در مقابله با این پدیده متحد و هم نظر هستند.

  با خروج نیروهای اشغالگر از عراق شاهد بهبود نسبی شرایط امنیتی عراق می باشیم و انفجارهایی که بعضاً در عراق به وقوع می پیوندد ناشی از یأس و سرخوردگی جریانات وابسته به استکبار و ناکام ماندن آنها در رسیدن به اهداف شان است.

  جمع بندی جنابعالی از سفر به این کشور چه می باشد؟

  این روابط بین دو طرف ادامه خواهد داشت از برادرم فالح فیاض دعوت کردم تا در آینده نزدیک به کشورمان سفر کند. در مقطع سفر بنده به کشور عراق هیأت دولت این کشور موافقتنامه امنیتی بین دو کشور را که پیش نویس آن قبلاً به امضاء طرفین رسیده بود تصویب کرد. پیش بینی می شود با سفر آقای فالح فیاض به کشورمان روند اجرایی آن نیز شروع گردد.

  در پایان به عنوان آخرین سوال اقدامات وزارت اطلاعات در راستای تحقق شعار محوری حماسه­ سیاسی و حماسه­ اقتصادی چه خواهد بود؟

  حماسه سیاسی، وجوه مختلف دارد و مردم ما با حضور پرشور خود در همه عرصه های سیاسی آن را به اثبات می رسانند. امسال نیز یکی از مهمترین تبلور حماسه سیاسی، معطوف به انتخابات ریاست جمهوری می باشد که همگی وظیفه داریم زمینه برگزاری شکوهمند آنرا فراهم آوریم.

  در این زمینه این احتمال وجود دارد که از خارج از کشور، سازمان های اطلاعاتی، گروه ها و جریان های خاص اقدام به ایجاد مشکلاتی کنند که در این صورت با برخورد قاطع مواجه خواهند شد.

  وزارت اطلاعات با استفاده از تجربیاتی که به ویژه در فتنه ۸۸ به دست آورده، خود را مهیا کرده تا راه هرگونه فتنه گری از خارج کشور و روند تاثیر گذاری آنها را سد کند. با عنایت به بیداری که در ملت رشید کشورمان سراغ داریم این انتخابات به حماسه سیاسی ماندگار در کارنامه نظام اسلامی تبدیل خواهد شد.

  وزارت اطلاعات تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت این انتخابات به کار خواهد بست و به برگزاری انتخابات با شکوه و همراهی مسئولان ذی ربط در خلق حماسه­ مهم سیاسی کمک خواهد کرد.

  در ارتباط با حماسه اقتصادی نیز غربی ها با تحریم ها و اخلال در نظام اقتصادی به زعم خود دنبال فلج کردن کشورمان بودند، ضمن آنکه امیدوارند که بتوانند ملت ما را در فشار اقتصادی قرار دهند اما وزارت اطلاعات با اشراف کامل اطلاعاتی طرح های دشمن را مورد شناسایی قرار داده و در این رابطه اقداماتی پیشگیرانه و متقابل در دست اقدام دارد که ان شاءالله راه اخلال اقتصادی در نظام اسلامی را مسدود و زمینه بی اثر کردن تحریم های ظالمانه را فراهم می کند.

  همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، این بار نیز دشمنان شکست خواهند خورد و وزارت اطلاعات با تمام توان، وظایف خود در موضوعات امنیت اقتصادی را دنبال می نماید.

  استکبار انتخابات انتخابات ریاست جمهوری جمهوری اسلامی ایران جهان اسلام حماسه سیاسی شیعه گروه های تروریستی مشاور امنیت ملی وزارت اطلاعات
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها