در آخرین تحولات انتخابات چه می گذرد؟

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 35549

  هر لحظه با نزدیک شدن به انتخابات موج تحولات انتخاباتی نیز بیشتر و بیشتر می شود.

  گروه سیاسی: تاکنون ۱۶ چهره سیاسی برای حضور در انتخابات به صورت رسمی اعلام کاندیداتوری کرده اند. حدود ۳ماه تا برگزاری بزرگ ترین حماسه سیاسی سال ۹۲، باقی مانده است و هر روز که می گذرد اخبار انتخاباتی بیشتری از این ۱۶چهره به گوش می رسد. آخرین تحولات انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به شرح زیر است:

   

  سایت شخصی محمدرضا عارف راه اندازی شد
  سایت شخصی محمدرضا عارف داوطلب کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری با این نشانی راه اندازی شده و به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

  به گزارش تسنیم، قرار است علاوه بر مواضع و مصاحبه های معاون اول دولت اصلاحات با رسانه های مختلف، محمدرضا عارف شخصاً روزنوشت هایی را در سایت شخصی اش منتشر کند.

  محمدرضا عارف در روز ۲۸ اسفندماه سال ۱۳۹۱ کاندیداتوری خود را در انتخابات ریاست جمهوری به صورت رسمی اعلام کرد و هم اکنون جعفر توفیقی وزیر علوم دولت اصلاحات، ریاست ستاد انتخاباتی وی را بر عهده دارد

  خاتمی نمی آید و بیانیه می دهد!
  از سویی دیگر در حالی که آمدن عراف قطعی به نظر می رسد یک سایت مدعی شد که آمدن یا نیامدن عارف منوط به کاندیداتوری سید محمد خاتمی در انتخابات است. به گزارش بهارنیوز، دکتر محمدرضا عارف نیز که در طی چند ماه گذشته برای کاندیداتوری علاقمند بود با اطلاع از نظرسنجی های موجود در جامعه، تلویحا اعلام کرده است فقط در صورتی وارد عرصه خواهد شد که اولا آقای خاتمی نیاید، ثانیا ایشان از کاندیداتوری ام اعلام حمایت کند در غیر این صورت احتمال کاندیداتوری ام اندک خواهد بود.

  آخرین خبر موثق خبرنگار این سایت، نیز حاکی است که تا لحظه مخابره این خبر، نظر آقای خاتمی برنیامدن (عدم کاندیداتوری) است و حتی در مقابل اصرار برخی از چهره های صاحب نفوذ نظام همچون هاشمی رفسنجانی اعلام کرده است با وضعیت موجود و نگرش های حاکم بر عرصه سیاسی و حاکمیتی کشور، آمدنم هیچ ثمر و حاصلی برای مردم، جامعه و نظام نخواهد داشت.

  در همین رابطه گفته می شود اگر طی روزهای آینده اتفاق خاص و عمده ای در بن بست فعالیت و مطالبات حداقلی خاتمی و اصلاح طلبان صورت نگیرد وی در هفته جاری و حداکثر تا هفته آینده با صدور بیانیه ای ضمن تشکر و قدردانی از همه تقاضاها از او برای کاندیداتوری، به طور تفصیلی و تشریحی رسما اعلام خواهد کرد کاندیدای ریاست جمهوری نخواهد شد.

  منتظر علی لاریجانی باشید
  " اسماعیل جلیلی" نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی و هفتگل در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز، با اشاره به اینکه فراکسیون رهروان ولایت در جلسات اخیر خود موفق به جمع بندی در حصوص چگونگی حضور در انتخابات ریاست جمهوری شده است، اظهار داشت: در ظرف یک هفته آینده علی لاریجانی را به عنوان کاندیدای این فراکسیون برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری معرفی خواهد کرد.

  جبهه پایداری به آیت الله مصباح برنامه ارائه می کند
  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری ضمن تشریح نشست ۴ روزه این جبهه به منظور تدوین و نهایی کردن برنامه دولت یازدهم گفت: جزئیات این برنامه به زودی به آیت الله مصباح ارائه می شود. سلیمانی ضمن معرفی ۱۵مورد به عنوان برنامه جبهه پایداری برای دولت یازدهم، مباحث آموزش عالی، کار و اشتغال، کنترل و مبارزه با آسیب های اجتماعی، سبک زندگی و برنامه ریزی برای مدل سبک زندگی، حوزه سلامت و فرهنگ اسلامی را از برنامه های جبهه پایداری عنوان کرد.

  سلیمانی در پایان با اشاره به ارائه کلیت این برنامه به آیت الله مصباح در جلسه ۱۴ فروردین تصریح کرد: از آنجایی که حضور روحانیون در تهیه برنامه پایداری بسیار برجسته است و در این برنامه از روحانیون مؤسسه امام خمینی نیز حضور داشته اند جزئیات این برنامه جهت مطابقت آن با قوانین اسلامی به زودی خدمت آیت الله مصباح ارائه خواهد شد.

  محسن رضایی، تشریح دیدگاه های اقتصادی
  ارائه برنامه برای اقتصاد کشور، یکی از مهم ترین نکاتی است که کاندیداهای ریاست جمهوری برای انتخابات دور یازدهم و فاصله شعار و عمل آن ها را از یکدیگر متمایز می سازد؛ موضوعی که با توجه به آنچه در سال ۹۱ رخ داد و همچنین با توجه به نام گذاری سال جدید، از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است. در این باره، محسن رضایی به تازگی برخی دیدگاه ها و برنامه ها کلان اقتصادی خود با مردم در میان گذاشته است. وی تا زمان انتخابات، بر اساس یک برنامه ریزی منسجم، ضمن طرح مشکلات، برنامه های خود را ارائه خواهد کرد که بخش هایی از این دیدگاه ها جهت آشنایی معرفی می شود.

  در همین باره محسن رضایی که حضور خود را در انتخابات ریاست جمهوری رسما اعلام کرده در سخنانی که به تازگی در جمع مردم داشته است، برخی از مهمترین مشکلات اقتصادی کنونی کشور را برشمرده و در همین رابطه، برخی از پیشنهادهای کلان خود را برای بهبود و تحول در سیستم اقتصادی کشور متناسب با اوضاع کنونی ارائه کرده است.

  حرکت از اقتصاد دولتی به سمت اقتصاد مردمی، بیکاری، تحول در سیستم اداری و تمرکز زدایی از قدرت، گرانی و کاهش یک سوم ارزش پول کشور، فرار از اقتصاد تک محصولی و استفاده از تمام ظرفیت های موجود و امید به آینده از موراد تشریح شده در تبیین جدیدترین دیدگاه های این کاندیدای ریاست جمهوری است.

  شعار انتخاباتی ابوترابی فرد مشخص شد
  حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد که در روزهای آغازین سال نو کاندیداتوری خود را برای ریاست جمهوری اعلام کرد در سفری یک روزه به استان گلستان با اقوام و اقشار مختلف این استان گفت‎ و‎ گویی صمیمی داشته و از نزدیک با آنها دیدار کرد.

  وی در مصاحبه ای تفصیلی با خبرگزاری فارس، گفت تصمیم داردکه شعارهای کلیدی قرآن کریم در عرصه مدیریت را به پرچم برافراشته شده فراروی دولت یازدهم تبدیل کند و با الهام از این شعارهای عزت‎ بخش و سعادت آفرین زمینه افزایش کارایی دولت یازدهم را فراهم بیاورد و در این مسیر شعارهایی مانند گفتمان مبتنی بر علم و اخلاق، استفاده از عقل جمعی و گفتمان مبتنی بر مشورت و شعار زیبای « پاک باش و خدمتگذار» انشاالله به سوی جلو پیش خواهیم رفت.

  متکی برنامه آموزشی را تشریح کرد
  " منوچهر متکی" عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان ۸ بند از برنامه های خود برای حوزه آموزش و پرورش را تشریح کرد و گفت: هر چند در سال های گذشته، اقدامات ارزشمندی در وزارت آموزش و پرورش انجام شده و از مهمترین این اقدامات آماده سازی سند چشم انداز برای فعالیت های این وزارتخانه است که جای تقدیر دارد، اما راه های نرفته بسیاری در این مسیر وجود دارد که برای پیشرفت کشور عزیزمان ناگزیر از پیمودن آن هستیم

  از جبهه عدالت چه خبر؟
  دبیرکل جبهه عدالت از دیدار انتخاباتی تشکل متبوعش با" محمدباقر قالیباف" نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در ماه جاری خبر داد.

  " مهدی فتحی زاده" در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، درباره برنامه های انتخاباتی" جبهه عدالت" در سال جدید، اظهار داشت: تاکنون به جمع بندی نهایی دست نیافته ایم و احتمالا طی روزهای آینده دیدارهایی را با برخی کاندیداهای مطرح همچون" محمدباقر قالیباف" خواهیم داشت.
  نماینده مردم لنگرود نیز گفت: ستادهای انتخاباتی شهرستانی آقای قالیباف هم فعالیتشان را انجام می دهند و بیش از ۹۰ درصد از این ستادها شروع به فعالیت کرده اند.

  مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری فارس، اظهار داشت: بین گزینه های مطرح برای انتخابات آینده کسی که بیشتر از همه در نگاه مردم است و مردم بیشتر به آن فرد توجه دارند و خود آن فرد هم بیشتر تلاش می کند آقای قالیباف است.

  این نماینده مجلس گفت: ستادهای انتخاباتی شهرستانی آقای قالیباف هم فعالیتشان را انجام می دهند و بیش از ۹۰ درصد از این ستادها شروع به فعالیت کرده اند.

  به گزارش انتخاب، محمدباقر قالیباف شامگاه پنجشنبه در جمع مسئولان ستادهای انتخاباتی وی در استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی در محل دبیرخانه جبهه پیشرفت و عدالت این شهر اظهار کرد: در انتخابات باید همه بر این امر واقف باشند که رای آنان عملی است که باید در برابر خدای عزوجل پاسخگو باشند. شهردار تهران خاطرنشان کرد: اگر توفیق اداره مملکت را در دوره یازدهم ریاست جمهوری داشته باشم هدفمندی یارانه ها را ادامه می دهم، هدفمندی یارانه ها طرح بسیار خوبی است اما نتایج منفی آن ریشه در سوء مدیریت دارد.

  قالیباف وعده داد: برای اقشار کم برخوردار جامعه به ویژه در روستاها یارانه کار می دهم تا بوسیله یارانه کار، به مقوله کشاورزی رونق داده شود؛ هم چنین در حوزه اشتغال با ظرفیت عظیم و کارآمد جوانان ایجاد پنج میلیون شغل دشوار نیست.

  جزئیات نخستین میتینگ انتخاباتی مشایی در استادیوم ١٠٠ هزار نفری آزادی!
  محمود احمدی نژاد، علی رغم اعتراضات طیف های مختلف، جشنی را به بهانه « سفرهای نوروزی» در استادیوم صدهزار نفری آزادی برگزار می کند که بسیاری از ناظران، این اتفاق را نخستین میتینگ رسمی انتخاباتی اسفندیار رحیم مشایی می دانند.

  به گزارش انتخاب، در حالی این جشن در مکانی نمادین همچون ورزشگاه آزادی برگزار میشود که تنها حدود دو ماه پس از آن، انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد. از این رو به نظر میرسد این برنامه با هدفی انتخاباتی برگزار می شود.

  موضوع این میتینگ انتخاباتی، گو آنکه به بهانه ی عجیب « سفرهای نوروزی» ترتیب داده شده، اما طبعاً در مورد « ملی گرایی» که برای برخی از مردم ایران جذابیت دارد، خواهد بود.

  محمد سعیدی کیا: من تا آخر انتخابات خواهم ماند و به نفع کسی کنار نمی روم
  نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: حق تعیین سیاست های کلی نظام با مقام معظم رهبری است. رئیس جمهور تنها می تواند مشورت بدهد.

  نسیم آنلاین در گفت و گوی مشروحی با محمد سعیدی کیا نوشت: " من دنبال دولتی هستم که بتواند در کشور انسجام ملی به وجود آورد. یعنی ایقدر خط کشی نکنیم و مردم را کنار بگذاریم. این رفتارها موجب دفع نیروها می شود. به دنبال “ انسجام ملی” هستم. یعنی اینکه ما در جامعه یک انسجام به وجود بیاوریم. الان در جامعه اختلافات سران قوا به تنه جامعه رسوخ کرده. این اختلافات باعث تشنج ها و بداخلاقی هایی در سطح جامعه می شود. "

  چمران: کاندیداتوری ام در انتخابات ریاست جمهوری پابرجاست
  رئیس شورای شورای شهر تهران تاکید کرد که کاندیداتوریش در انتخابات آتی ریاست جمهوری همچنان پابرجاست.

  مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در گفت وگو با فارس، با اشاره به کاندیداتوری خود در انتخابات خرداد۹۲، تاکید کرد: کاندیداتوری ام برای انتخابات آتی ریاست جمهوری پابرجاست.

  رییس کمیسیون اقتصادی نیز حضورش را اعلام کرد
  ارسلان فتحی پور، در گفتگو با افکارنیوز، با اشاره به اینکه در حال تدوین برنامه های خود برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری است، گفت: به زودی با تکمیل بزنامه هایم شرایط خود را برای کاندیداتوری در انتخابات اعلام می کنم.

   

  اخلاق انتخابات انتخابات آتی ریاست جمهوری رئیس شورای شهر تهران گرانی مشایی منوچهر متکی نامزد انتخابات ریاست جمهوری وزارت آموزش و پرورش هاشمی رفسنجانی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها