• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35436

  یک دیپلمات غربی اعلام کرد: کشورهای عضو ۱+۵ اعتقاد دارند که زمینه کافی برای ادامه مذاکرات هسته ای با ایران وجود دارد.

  به گزارش پارس ، به نقل از مهر، یک دیپلمات غربی به رویترز خبر داد با وجود آن که در دور آخر مذاکرات با ایران پیشرفت چندانی حاصل نشد اما کشورهای ۱+۵ اعتقاد دارند که امکان ادامه‎ ی مذاکرات وجود دارد و زمنیه کافی برای این کار موجود است.

  این دیپلمات غربی که خواست نامش فاش نشود در ادامه گفت: زمینه کافی برای ادامه دادن این مذاکرات وجود دارد و من اعتقادی به اینکه مذاکرات شکست خورده اند ندارم.

  رویترز در ادامه به فشار رژیم صهیونیستی به کشورهای غربی در خصوص ایران اشاره کرده و می نویسد: کشورهای ۱+۵ به واسطه فشارهای اسرائیل و تهدید آن برای حمله به ایران در صورت شکست مذاکرات، در تگنا هستند.

  این دیپلمات غربی در خصوص ادعای برخی مبنی بر اینکه ایران مذاکره را صرفا برای ادامه مذاکره می خواهد، گفت: ما گفتگوهای صریحی داشته ایم و مذاکره برای ادامه مذاکره، به هیچ وجه قابل قبول نیست.

  رویترز در ادامه به پیشنهادات جدید ایران به گروه ۱+۵ در مذاکرات آلماتی ۲ اشاره کرد و گفت: برخی دیپلمات های غربی می گویند هر چند در مذاکرات آلماتی پیشرفت چندانی حاصل نشد اما اینکه ایران پیشنهادات جدیدی در این مذاکرات ارائه کرده جای خوشبینی دارد.

  قرار است کشورهای ۵+۱ در خصوص پیشنهادات جدید ایران رایزنی کرده و سپس نتیجه به اطلاع تهران برسد، در همین رابطه رویترز می نویسد: در نشست آتی گروه جی هشت که تمام کشورهای عضو ۱+۵ به جز چین در آن حضور دارند درباره پیشنهادت جدید ایران بحث و تبادل نظر خواهد شد.

  علاوه بر آن" کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در روزهای آینده در خصوص این پیشنهادت جدید با" سعید جلیلی" دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران تماس خواهد گرفت.

  ایران چین دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران رژیم صهیونیستی سعید جلیلی کشورهای غربی گروه ۱ ۵ مذاکرات هسته ای مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا کافی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها