• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35402

  یکی از اعضای ارشد اخوان المسلمین مصر اظهار داشت: برخی در راستای اهداف شخصی و به منظور تشدید ناآرامی ها، در تلاش برای تحقق انقلاب معکوس هستند.

  به گزارش پارس ، « جمال حشمت» از اعضای ارشد اخوان المسلمین و عضو مجلس مصر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره تصریح کرد: برخی به منظور تشدید ناآرامی ها و درنتیجه تضعیف اقتصاد مصر و براندازی نظام حاکم در تلاش برای تحقق انقلاب معکوس هستند.

  وی با تاکید بر اینکه تظاهرات مسالمت آمیز و آزادی بیان، حق همه مردم و درخواستی قابل قبول و قانونی است از اینکه برخی در مناسبت های مختلف به خشونت متوسل می شوند ابراز شگفتی کرد و گفت: این اقدامات با شرع اسلام و قانون در تعارض است.

  حشمت افزود: نباید نهاد ریاست جمهوری و اخوانی ها را مسئول توقف چرخ تولید یا نابسامانی اقتصادی دانست زیرا ما همواره گفت وگو را خواستار بوده و بر مخالفت با خشونت و سازندگی کشور تاکید کرده ایم.

  مصر این مرحله دشوار را پشت سر خواهد گذاشت

  وی ابراز اطمینان کرد که مصر این مرحله دشوار را با قدرت پشت سر خواهد گذاشت و همه مصری ها باید در همین راستا تلاش کرده و منافع شخصی و حزبی را به نفع منافع کشور و ملت کنار بگذارند.

  وی در خصوص شایعه فروش یا ملحق کردن برخی مناطق مصر به کشور سودان آن را کاملا بی اساس دانست و گفت: هدف از شایعاتی که در این خصوص منتشر شده است چیزی جز منحرف کردن افکار عمومی نیست.

  اخوان المسلمین اقتصاد انقلاب تظاهرات مسالمت آمیز خشونت سودان قانون مصر نهاد ریاست جمهوری تلاش

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها