• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35360

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد واحد یزد، کاندیداتوری و حضور خود در عرصه انتخابات ریاست جمهوری کشور را ادای دین خود به مردم و کشور دانست.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، مصطفی پور محمدی، عصر دوشنبه در نشست پرسش و پاسخ با موضوع انتخابات در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد یزد اظهار داشت: در جمهوری اسلامی نقش مردم تعیین کننده و پایه گذار جمهوری اسلامی است.

  وی با اشاره به برخی اقدامات امام راحل در زمینه دخالت مردم در امور کشور عنوان کرد: انقلاب اسلامی با حضور مردم شکل گرفت و به رشدی ۳۴ ساله دست یافت.

  وی افزود: وفاداری نظام به صندوق های رای و برگزاری انتخابات باعث تثبیت این جایگاه در عرصه بین الملل شد که جان کری هم به این موضوع اعتراف کرد و گفت که در ایران دولتی منتخب روی کار است و ما نیز باید این را رعایت کنیم و احترام بگذاریم.

  پور محمدی در ادامه با اشاره به مشکلات فعلی کشور و تذکرات مکرر وی در زمان تصدی پست وزارت گفت: در زمانی که وزیر کشور بودم مرتب کجروی ها و انحرافات را گوشزد می کردم اما دوستان ما در دولت شنوا نبودند و در نهایت پس از ۳۳ ماه از وزارت برکنار شدم.

  وی عنوان کرد: مشکل اصلی کشور بی قانونی است و بی حرمتی و بی توجهی به قانون مشکلات زیادی را به وجود آورده است.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: برخی رفتارها و کجروی ها باعث شد تا گستاخانی جسورتر شده و بی قانونی را بیش از پیش داشته باشند.

  وی با بیان اینکه دولت وظایفی دارد که اگر بخواهد به تمامی وظایف خود رسیدگی کند فرصت حاشیه سازی و پرداختن به حاشیه ها را ندارد گفت: انحراف در دولت را نمی توان انحراف فکری و جریانی دانست بلکه عدم پایبندی به قوانین و عمل نکردن به وظایف از بزرگترین انحرافات است.

  وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر گسترش و توسعه فساد در کشور با تایید این مطلب اظهار داشت: قانون ارتقای سلامت اداری عمر بسیار کوتاهی دارد و پس از فراز و نشیب های بسیار تصویب شد.

  وی عنوان کرد: توسعه فساد هم ریشه در بی قانونی دارد و باید ابتدا قانونمند باشیم و بعد با این مشکلات و مسائل دست و پنجه نرم کنیم.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه های دولت آینده خود گفت: بحث تحول اداری را از رئوس برنامه های خود دانست و افزود: مشکلات اداری ما در کشور بسیار پیچیده است و به دلیل عدم آشنایی با مسائل حوزه کاری دچار مشکلات پیچیده ای شده ایم که کار را ناموفق و کند کرده است.

  وی عنوان کرد: برنامه ای که برای فساد اداری و مبارزه با آن دنبال می کنم کاملا نرم افزاری است و معتقدم روش بگیر و ببند در این زمینه جوابگو نیست بلکه باید کار را به گونه ای اصلاح کرد که راه برای بروز تخلف باز نباشد.

  انتخابات انتخابات ریاست جمهوری انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی دانشگاه آزاد دین سازمان بازرسی کل کشور سلامت مشکلات یزد
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها