به گزارش پارس به نقل از مهر،   یک منبع نزدیک به ائتلاف موسوم به مخالفان سوری در پاریس که بنا به دلایل امنیتی خواست نامش فاش نشود، گفت: رهبران ائتلاف مخالفان سوری در جلسات خود تاکید می کنند که نفوذ خود را در سوریه از دست داده اند و تصمیم گیری نهایی با اسلامگرایان تندرو و جبهه النصره است.

این منبع افزود: ائتلاف مخالفان سوری هم اکنون بر روی شبه نظامیان ارتش آزاد حساب باز کرده است و کسانی که خود را فرمانده می نامند، توسط جبهه النصره کشته شده اند. وی در ادامه اظهار داشت: ائتلاف مخالفان سوری از بیم اینکه امتیازات و پشتیبانی بین المللی را از دست ندهد این حقیقت را نمی پذیرد، اما واقعیت این است که این ائتلاف در سوریه وجود خارجی ندارد.

به گفته این منبع، سازمان های جاسوسی غرب، به آمریکا و کشورهای غربی در خصوص خطر ارسال سلاح به سوریه هشدار داده اند، زیرا این سلاحها در نهایت به دست گروههای وابسته به القاعده و جبهه النصره می رسد.

بر این اساس، سلاح های ارسالی در نهایت یا از طریق جبهه النصره مصادره می شود یا افراد گروه موسوم به ارتش آزاد آن را می فروشند یا اینکه از سوی ارتش سوریه مصادره می شود. گزارشهای ارسالی از شمال سوریه نیز نشان می دهد تنها پرچمی که در روستاهای مختلف و استان الرقه و حومه دیر الزور برافراشته شده، پرچم القاعده بوده است.

از سوی دیگر به تازگی میان گروه موسوم به ارتش آزاد و گروه اخوان المسلمین درگیری هایی رخ داده است. خاطر نشان می شود اخوان المسلمین و جبهه النصره در ادامه فعالیتهای تروریستی خود در خاک سوریه و با همکاری کشورهای غربی کنترل وارد کردن سلاح به سوریه را در دست گرفته اند.