به گزارش پارس به نقل خانه ملت، غلامعلی حداد عادل با بیان اینکه تفرقه، جدی ترین رقیب اصولگرایان است که با تعقل و تقوا می توان با آن مبازره کرد، گفت: اصولگرایان تلاش خواهند کرد که با تعقل و رعایت تقوای بیشتر، ازشکست اصولگرایان بوسیله تفرقه جلوگیری کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مکانیزم نظرسنجی در وحدت اصولگرایان ادامه داد: بالاخره می توان دستگاهی که نظر سنجی آن تا حدودی قابل اعتماد باشد را یافت، اما باید همه به نتایج نظر سنجی تمکین کنند.

وی با بیان اینکه نظرسنجی و پذیرفتن نتیجه مباحثی متفاوت از یکدیگرند، ادامه داد: من به هر سازوکاری که در ائتلاف پیشرفت برای رسیدن به وحدت تصویب شود پایبند خواهم بود و نظر سنجی نیز می تواند یکی از آنها باشد.

حداد عادل با بیان اینکه در ائتلاف سه نفره به سمت شفاف شدن سازوکار پیش می رویم، گفت: بعید است که شیخوخیت برای تعیین نامزد نهایی وارد سازوکار ائتلاف پیشرفت شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه در صورت عدم استفاده از مکانیزم نظر سنجی، ممکن است اعضای این ائتلاف بین خود تصمیم بگیرند، افزود: تاکنون هیچ مکانیزمی نهایی نشده اما نظرسنجی موثر و مهم است.

وی با بیان اینکه مهم تمکین و پذیرش نتیجه نظر سنجی و عدم در پیش گرفتن تفرقه توسط اصولگرایان است تاکید کرد: بزرگترین دشمن اصولگرایان تفرقه است که باید از آن جلوگیری کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که تصمیم نهایی در ائتلاف سه گانه قبل یا بعد از ثبت نام نامزدها گرفته می شود؟ گفت: این موضوع نیز از مسائل در حال بررسی است.

حداد عادل درباره اظهارات اخیر محمد رضا باهنر مبنی بر اینکه ائتلاف سه نفره در را به روی دیگر نامزدهای اصولگرا بسته است، تصریح کرد: ائتلاف پذیرای اصولگرایانی است که در نظرسنجی ها رای قابل توجهی داشته باشند.

وی با بیان اینکه کاندیداهای اصولگرا برای حضور در ائتلاف پیشرفت حداقل باید ۱۰درصد رای را داشته باشند ادامه داد: برای مثال اگر ۲۰کاندیدای اصولگرا با نیم یا ۱ درصد رای وارد ائتلاف سه نفره شوند، رسیدن به وحدت سخت خواهد بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به این سوال که آیا ائتلاف سه گانه در فکر پیوستن به ائتلاف ۵ نفره است یا خیر؟ گفت: منتظر عکس این موضوع هستیم که اگر کسی در ائتلاف ۵ نفره یا غیر از آن رای قابل توجهی داشت به ائتلاف ۳ نفره بپیوندد.