ولایتی: قدرتمند ترین دولت پس از انقلاب را تشکیل می دهیم

علی اکبر ولایتی عضو ائتلاف سه گانه اصولگرایان با بیان اینکه از میان سه نفر ائتلاف سه گانه یک نفر به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری معرفی می شود و البته ممکن است شخص چهارمی هم بیاید که اقبال و ظرفیت بیشتری داشته باشد، گفت: بقیه افرادی هم که نامزد نمی شوند همکار آینده دولت خواهند بود و در آینده دولتی تیمی تشکیل می شود که افرادی در سطح بالای اقتصادی، فرهنگی و سیاسی آن را تشکیل خواهند داد. ولایتی تصریح کرد: به نظر می رسد بتوانیم قدرتمند ترین دولت پس از انقلاب را تشکیل دهیم. به گزارش خراسان، علی اکبر ولایتی یکی از اضلاع سه گانه" ائتلاف برای پیشرفت" عصر روز گذشته در نشستی خبری در باشگاه خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد عدم حمایت تشکلها و احزاب اصولگرا از این ائتلاف و امکان شکست آن به این دلیل با بیان اینکه لزوما هر کسی که در انتخابات کاندیدا می شود نباید حزبی باشد و من هم علی رغم حضور در حزب جمهوری اسلامی هم اکنون در هیچ گروه سیاسی عضویت ندارم خاطر نشان کرد: همه گروه ها آزادند تا از شخصی حمایت کنند یا نکنند اما برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت یک حزب را لازم نمی دانم. وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد احتمال ائتلاف با گروه ۵گانه اکثریت اصولگرایان و احتمال معرفی اعضای کابینه نیز گفت: در این رابطه هنوز برنامه خاصی نداریم و قرار نیست تا اعضای کابینه معرفی شوند بلکه می خواهیم تیم های مختلف سیاسی اجتماعی را معرفی کنیم نه عناصر کلیدی کابینه خود را و در واقع این تیم هایی که همکار ما هستند به مردم معرفی شوند تا مردم متوجه شوند که اگر رای می دهند به یک نفر رای نمی دهند، بلکه به یک جمع و تیمی که دارند با هم کار می کنند، رای می دهند تا کشور به صورت جمعی و منسجم اداره شود. وی از درخواست هایی برای ورود به این ائتلاف خبردادو در جواب سوال یکی از خبرنگاران که پرسید: کدام یک از کاندیداها در ائتلاف شما محوری تر هستند گفت: ائتلاف ما مانند یک مثلث متساوی الاضلاع بوده و هیچ فردی در راس آن قرار ندارد. در ادامه یکی دیگر از خبرنگاران از ولایتی پرسید ائتلاف شما گفته است که بر اساس نظرسنجی خود کاندیدای نهایی را معرفی خواهد کرد، شما چه مکانیزمی را برای معرفی کاندیدای نهایی خود دارید که وی در پاسخ خاطرنشان کرد: شرایط انتخاب نهایی و اعلام کاندیدا بر اساس توافق بین اعضای ائتلاف بوده و مسلما ما دیدگاه های مقام معظم رهبری را نیز در این خصوص در نظر خواهیم داشت. عضو ائتلاف سه گانه اصولگرایان گفت: ما تا پایان به تعهدات خود در ائتلاف پایبند هستیم و هرچه زمان می گذرد عملکرد هر یک از ما ۳ نفر نشان داده که به تعهد اولیه باقی مانده ایم و امیدواریم این ائتلاف به عنوان نمادی از خرد جمعی در انتخابات آینده الگو شود. ولایتی در پاسخ به سوال دیگری در مورد کناره گیری اش در انتخابات سال ۸۴ به نفع هاشمی رفسنجانی و اینکه آیا این امر حقیقت دارد که به خاطر صحبت های آیت ا… مجتبی تهرانی کناره گیری کردیدنیز ضمن تایید این سخن، گفت: بله، من به دنبال فرمایش آیت ا… مجتبی تهرانی که در اجلاس وعاظ حضور داشتند، از انتخابات کناره گیری کردم.

سعیدی کیا: به هیچ وجه کناره گیری نخواهم کرد

به گزارش فارس، محمد سعیدی کیا در اولین نشست انتخاباتی خود که صبح دیروز یکشنبه برگزار شد، با بیان اینکه تاکنون کسی به من در زمینه ائتلاف انتخاباتی پیشنهاد نداده است و همه سلایق در دولت من حضور دارند گفت: گذشته من نشان می دهد جریان انحرافی در کنار دولتم شکل نمی گیرد. سعیدی کیا با بیان اینکه شعار انتخاباتی من آرامش و انسجام ملی، همکاری جهانی در دولت انقلاب اسلامی است، گفت: این دولت معتقد است خط مشی اساس و اداره کشور باید بر اساس انقلاب و جمهوری اسلامی و پیرو ولایت فقیه و طرفدار مردم باشد. وی افزود: در دولت آتی به خدمت همه افراد و صنوف نیاز است و دولت من همه کسانی که وفادار به نظام اسلامی هستند را عضو خود می داند. وی همچنین درباره احتمال کناره گیری اش گفت: من به هیچ وجه کناره گیری نخواهم کرد. من یا وارد به کاری نمی شوم و یا اگر وارد شدم تا آخر می ایستم.

کواکبیان: هاشمی و کروبی اصلاح طلبان بدلی هستند

مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب اصلاح طلب مردم سالاری و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی که به صورت رسمی خود را به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آینده اعلام کرد ه است در گفت و گویی تفصیلی با فارس در پاسخ به این که اخیراً بحث اصلاح طلب اصلی و بدلی مطرح می شود این بدلی ها چه کسانی هستند؟ گفت: کدام اصلاح طلبی که الان فعالیت می کند این تدبیر را به کار برده است؟ این موضوع را سایت ها می نویسند؛ ما اصلاً اصلاح طلب اصلی و بدلی نداریم؛ اما اگر هم اصلاح طلب بدلی باشد آنهایی هستند که آقای احمدی نژاد را روی کار آوردند؛ یعنی کسانی که در سال ۸۴ اختلاف کردند و گفتند می خواهیم وزن کشی سیاسی کنیم یعنی مهرعلیزاده، معین، کروبی و هاشمی که به صورت جداگانه در انتخابات شرکت کردند. در واقع باید بگوییم آنهایی که زمینه را برای اینکه آقای احمدی نژاد افتخار به ما بدهند و تشریف بیاورند، فراهم کردند وگرنه الان کسی اصلاح طلب بدلی نیست.

فلاحیان: عمرم در وزارت اطلاعات تلف شد

وزیر سابق اطلاعات گفت: افرادی که ائتلاف می کنند دانش سیاسی ندارند و برای سهم خواهی آمده اند. به گزارش ایسنا حجت الاسلام علی فلاحیان در جلسه شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی، تصریح کرد: با توجه به شعارهای انقلاب می خواستیم کشور اسلامی پیشرفته باشیم و الگوی سایر کشورها قرار بگیریم و اتحاد جماهیر اسلامی را تشکیل دهیم؛ با سایر آقایان که نامزد شدند حرف زدم دیدم اصلا در این حال و هواها نیستند، لذا تصمیم گرفتم خودم نامزد شوم، حال، آقایان به من می گویند چه کسی از شما بهتر، ولی شما رای ندارید. فلاحیان شعار اصلی خود را" اسلام، پیشرفت و ایران قدرتمند" ذکر کرد وگفت: اولین اولویت ما کنترل تورم بدون استقراض است. وی همچنین به ذکر سوابق خود پرداخت و درباره حضورش در وزارت اطلاعات گفت: در دولت آقای هاشمی وزیر اطلاعات شدم؛ من آنجا ایستادم و عمر خود را تلف کردم، برای این که حقوق مردم ضایع نشود، حال به من می گویند اطلاعاتی آن هم از نوع بدش، در حکمی که امام مرا به دادستانی ویژه روحانیت منصوب کرد، اولین کسی که امام کتبا نوشتند که بصیرت دارد من بودم و شما فرد دیگری را پیدا نمی کنید.

متکی: برای پز دادن وارد انتخابات نشده ام

فارس- منوچهر متکی یکی از اعضای ائتلاف اکثریت اصولگرایان در نشست همیاران تهران جبهه پیشگامان خدمت با بیان اینکه سن و سال ما برای پز دادن در عرصه انتخابات گذشته است، به جایگاه استراتژیک رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: دولت متکفل دین مردم نیست و نباید دین را دولتی کرد. وی همچنین افزود: دولت مسئول معیشت مردم است لذا اگر دولتی به سمت ایدئولوژی سازی حرکت کند انحراف از جایگاهش آغاز می شود.

پورمحمدی: رشد من در نظرسنجی ها خوب بوده است

مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی و از کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در گفت وگویی تفصیلی با مشرق ضمن تشریح سوابق عملکرد خود به سوالات مختلف پاسخ داد. وی در پاسخ به این که اگر حجت الاسلام ابوترابی فرد نیز کاندیدا شود شما چه می کنید گفت: یک صحبتی در جامعه روحانیت شده که خوب است از اعضای جامعه فقط یک نفر کاندیدا بشود. وی در پاسخ به این که اگر آقای هاشمی کاندیدا بشوند شما باز هم کاندیدا می شوید؟ افزود: دلیلی ندارد که من کاندیدا نشوم. آن زمان که من رسما اعلام کنم که آمده ام و کاندیدا بشوم تنها یک موضوع می تواند موجب انصراف من بشود و آن هم اینکه جمع اصولگرایان به این نتیجه برسد. وی همچنین در این باره که آیا ائتلاف سه گانه از شما برای حضور در این ائتلاف دعوت کرده؟ گفت: یک صحبت اولیه داشتیم و نظر من را خواستند که من گفتم چون من عضو جامعه روحانیت هستم طبق مدل جامعه روحانیت عمل می کنم. وی همچنین در پاسخ به این که الان در نظرسنجی ها چه وضعیتی دارید؟ گفت: هنوز نمی توانم جایگاه خودم را محاسبه کنم اما فکر می کنم که رشدم خوب بوده. البته دوستان دیگری از من جلوتر هستند. البته اینها بستگی به فضای سیاسی، منابع پشتیبانی، حامیان، فعالیت های کاندیدا و عوامل دیگر اجتماعی دارد که اینها باید با هم جمع بشود تا وضعیت هر فرد مشخص بشود. پورمحمدی با بیان این که ظاهراً مشایی گزینه اول دولت است در پاسخ به این که آیا دولت می تواند بگوید که من انتخابات را برگزار نمی کنم؟ افزود: نه کسی می تواند جلوی انجام انتخابات در کشور را بگیرد و نه کسی قدرت دارد نتیجه آرا را تغییر دهد. مطمئنا در کشور ما آرا وابسته به صندوق است و هر آنچه که در صندوق است بدون تغییر اعلام خواهد شد. من فکر می کنم که الان صندوق ناموس کشور ماست و نظام نه به کسی اجازه تعرض به صندوق را خواهد داد و نه به آرای مردم. ووی همچنین با بیان این که امسال در سازمان بازرسی، ۶ هزار میلیارد تومان را به بیت المال بازگرداندیم درباره آینده سیاسی احمدی نژاد گفت: امیدوارم که ایشان با خوشنامی دوره خودشان را تمام کنند و بتوانند یک زندگی خوب و به عنوان یک عنصر سیاسی فعال در ادامه حیات جمهوری اسلامی حضور داشته باشند.

محمد شریعتمداری با مکارم شیرازی دیدار کرد

ایسنا- محمد شریعتمداری شامگاه روز شنبه طی سفر دو روزه به شهر مقدس قم با آیت الله مکارم شیرازی دیدار و گفت وگو کرد. در این دیدار شریعتمداری برنامه های خود برای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری را مطرح کرد و نظرات آیت الله مکارم شیرازی را در رابطه با برنامه های ارائه شده جویا شد.

حسن روحانی: حذف رقیب و منتقد اشتباه است

حجت الاسلام حسن روحانی که در حال آماده کردن خود برای ورود به صحنه انتخابات است، در گفت و گویی با روز نامه « اعتماد» در پاسخ به این سوال که بزرگ ترین موانع بر سر راه عملی شدن تفکر فراجناحی را چه می دانید چرا که در ۳ دهه اخیر به غیر از دولت آقای هاشمی هیچ وقت ما شاهد دولتی با چنین ویژگی هایی نبوده ایم و همیشه تعویض های اتوبوسی و تغییر وزیر تا آبدارچی با عوض شدن دولت ها حاکم بوده است، افزود: بر سر راه تحقق آنچه من گفتم دو مانع بزرگ وجود دارد؛ یکی تفکر حذفی است و دیگری میدان داری افراطیون دوجناح. در واقع برخی فکر می کنند می شود جناح مقابل را حذف کرد. این تفکر بسیار خطرناک و از نظر من کاملا نادرست است. حذف رقیب حتی اگر امکان پذیر باشد -که از نظر من نیست- به نفع کشور نخواهد بود. رقیب و منتقد خوب در عالم سیاست نعمت بزرگی است چرا که اگر رقیب نداشته باشیم نمی توانیم سیاست های خود را سالم به پیش ببریم.

ما نیازمند منتقدانی هستیم که برنامه ای در مقابل برنامه های ما ارائه دهند و نکات جدیدی به آنها بیفزایند اما برخی فکر می کنند با حذف رقیب کشور راحت تر و بهتر اداره می شود و کارها سریعتر پیش می رود در حالی که این فکر کاملا اشتباه است و اشتباه بودن آن هم به اثبات رسیده. اگر در عرصه عمل ما رقیب مان را حذف کنیم طولی نمی کشد که جناح خودمان دچار شکاف و انشعاب می شود. ما باید با این نوع اندیشه مقابله و نادرستی آن را تبیین کنیم. نکته دوم افراطیون دوجناح هستند.