به گزارش  پارس به نقل از مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد یکشنبه شب در دیدار نوروزی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تبریک فرا رسیدن سال نو و نوروز و اظهار امیدواری از اینکه سال جدید سالی سرشار از عزت، موفقیت، سلامتی و پیشرفت برای ملت ایران و همه ملت ها باشد، اظهار داشت: میثاق مشترک ما پافشاری بر توحید، عدالت، پاکی، خدمت، صداقت و ارزش هایی است که انقلاب اسلامی آنها را به یکباره زنده کرد.

رییس جمهور اخلاص و کار برای خدا را مورد تاکید قرار داد و گفت: تجربه نشان داده که هر جایی که با اخلاص و برای خدا ایستادگی و تلاش شده در همان جا جلو رفته و پیشرفت داشته ایم.

دکتراحمدی نژاد گفت: وجود ایران پیشرفته، متحد، موحد، الهام بخش، زمینه ساز حکومت جهانی و سرشار از عدالت و توحید آرزوی تاریخی ملت ایران است و تحقق آن، نیازمند اتخاذ تصمیمات بزرگ و زیربنایی و اجرای طرح های تحولی است.

رییس جمهور تصریح کرد: غلبه بر فشارها و حرکت در مسیر پیشرفت کشور نیازمند همدلی و همراهی دولت و مجلس و ایستادگی بر اجرای طرح های تحولی است.

دکتر احمدی نژاد خاطرنشان کرد: اگرچه اقدامات روبنایی لازم و ضروری است و باید دنبال شود ولی به تنهایی نمی تواند کشور را به مقصد برساند لذا باید به موازات آن، طرح های اساسی و تحولی را پیگیری نمود که اگر این کارها انجام نشود هر چقدر هم تلاش کنیم باز هم مشکلات پابرجا خواهد ماند.

رییس جمهور گفت: توجه به مسائل اساسی و زیربنایی از مهمترین مباحثی است که باید دولت و مجلس آن را مورد توجه جدی قرار دهند.

رییس جمهور تاکید کرد: نباید از ورود به مباحث زیربنایی و تحولی نگران بوده و هراسید بلکه باید شجاعانه به این مباحث ورود پیدا کرده و در جهت رفع مسایل تلاش کرد و این شدنی است چرا که ظرفیت های آن در کشور وجود دارد، البته اینها مواردی است که دشمنان هرگز نمی خواهند که ما در آن ورود پیدا کنیم.

دکتر احمدی نژاد گفت: اگرچه دشمن تحریم کرده است اما می شود این تحریم ها را آنچنان بی اثر کرد که آنان در دنیا شرمنده شوند و شرط آن این است که چند تصمیم بزرگ زیر بنایی و شجاعانه اتخاذ کرده و به اجرا درآورد.

وی گفت: هیچ کاری در کشور بزرگتر از اصل انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیست اینها در کشور اتفاق افتاد و این نشان می دهد که می توان اقدامات بزرگ دیگری نیز به سامان رسانید و ظرفیت های اقتصادی، فرهنگی و انسانی آن نیز وجود دارد.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: دولت تا ثانیه آخر به کار و خدمت رسانی خود ادامه خواهد داد و به فضل الهی یک لحظه هم در کار دولت وقفه ای بوجود نخواهد آمد. دولت تا لحظه آخر با همان شتاب و انگیزه اولیه به کار خود ادامه خواهد داد و ثانیه آخر مثل ثانیه اول کارها را جلو خواهد برد.

دکتر احمدی نژاد گفت: دشمنان در سال ۹۱ شرایطی فراهم و تحمیل کردند و انتظار داشتند که کشور دچار بحران شود اما عده ای از فرزندان بی نام و نشان این ملت خالصانه و به صورت شبانه روزی کار و تلاش و فداکاری کردند و تا حدود زیادی طراحی های دشمنان را خنثی نمودند.

رییس جمهور گفت: ملت ایران ثابت کرده است که با فشارها و جنگ روانی دشمنان دست از اصول و آرمانهای خود برنخواهد داشت.

دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: دولت به دنبال انتخابات بسیار پرشور و با مشارکت حداکثر ممکن است و به فضل الهی حضور مردم همه معادلات را به نفع ملت تغییر خواهد داد.

رییس جمهور افزود: با انتخابات پرشور، هم مسائل داخلی بیش از گذشته سامان می یابد و هم شرایط منطقه ای و بین المللی به نفع ملت ایران تغییر می کند.

دکتر احمدی نژاد گفت: تمام تلاش دشمنان این است که مردم را مایوس کنند ولی وقتی مردم به صحنه آمدند همه چیز تغییر خواهد کرد و بنابراین باید همه، جهت و مسیرمان به سمت مشارکت گسترده مردم در انتخابات باشد.

رییس جمهور کار برای خدا و ارزش های الهی را مورد تاکید قرار داد و گفت: همه باید در جهت مشارکت حداکثری تلاش کنیم و فضای انتخابات بایستی فضایی بانشاط، برادرانه و قانونمند باشد.

در این دیدار که در فضایی بسیار صمیمی و دوستانه حدود دو ساعت به طول انجامید تعدادی از نمایندگان مجلس نیز در سخنانی با تبریک سال نو به رییس جمهور و مجموعه دولت، برخی از پیشنهادات و همچنین مطالبات حوزه های انتخاباتی خود را با رییس جمهور در میان گذاشتند.