• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35028

  دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی تاکید کرد که مجموعه اصلاح‌طلبان درباره نامزد انتخاباتی به اجماع نمی رسند.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا غلامحسین کرباسچی درخصوص انتخابات ریاست جمهوری پیش رو اظهار کرد: شخصیت های محبوبی که مورد توجه مردم نیز قرار دارند، تنها اثر و نقش آنها این نباید باشد که رییس جمهور شوند. این شخصیت ها می توانند نیروهای سیاسی و کادرها را آموزش دهند و برای آنان سرمشق و الگو باشند.

  وی افزود: مطمئنا کشوری که بیش از ۷۵ میلیون جمعیت دارد، اینگونه نیست که تنها یک نفر لیاقت ریاست جمهوری را در آن داشته باشد، آقای هاشمی و آقای خاتمی شخصیت های برجسته و سرمایه های ملی کشور هستند، اما کاربرد این افراد تنها نباید در حوزه اجرایی باشد، در موقعیت های غیراجرایی می توانند نقش گسترده تروموثرتری ایفا کنند.

  وی در پاسخ به این که حزب کارگزاران در انتخابات پیش رو از نامزدی چه کسی حمایت می کند؟ گفت: مجموعه اصلاح طلبان به هر فردی که برسند، کارگزاران هم از او حمایت می کند. در بین نیروهای اصلاح طلب شخصیت های زیادی وجود دارد که می توان روی این افراد سرمایه گذاری کرد، جریان اصلاحات باید از پراکندگی و تفرقه پرهیز کند.

  دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در پاسخ به این که اگر مجموعه اصلاح طلبان به این نتیجه برسند که خاتمی گزینه مطلوب است، آیا از وی حمایت می کنید؟ گفت: مجموعه اصلاح طلبان به این نتیجه نمی رسند. کارگزاران هم جزئی از اصلاح طلبان است. خودشان هم چنین انگیزه ای ندارند. آقای هاشمی و آقای خاتمی خود مشوق این هستند که مجموعه اصلاح طلبان شخصی را از میان خود انتخاب کند و روی آن فرد اجماع شود.

  کرباسچی در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر فشار برخی گروه های سیاسی اصلاح طلب از جمله کارگزاران بر صدور بیانیه از سوی سیدمحمد خاتمی برای اعلام عدم نامزدی انتخابات، تصریح کرد: اینها تبلیغات معمول انتخاباتی است. بعضی بحث هائی دارند که نمونه آنرا عرض کردم. در گذشته نیز اگر ما از نامزدی آقای هاشمی حمایت کردیم، نوعی عکس العمل به رفتارهای جریانات سیاسی بوده و خود آقای هاشمی هم آن روز فرمودند اگر روی فردی لایق توافق شود ضرورتی به حضور من نیست.

  اصلاح طلبان انتخابات انتخابات ریاست جمهوری تبلیغات حزب کارگزاران ریاست جمهوری رییس جمهور سرمایه گذاری غلامحسین کرباسچی گروه های سیاسی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها