• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35025

  مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در قاهره با رئیس جمهور مصر دیدار و درباره مناسبات دوجانبه با وی رایزنی کرد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، محمد مرسی رئیس جمهور مصر امروز با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.

  دفتر ریاست جمهوری مصر با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مرسی در این دیدار بر اهمیت و نقش اتحادیه اروپا در حمایت از مصر تاکید کرده و گفت که فضای زیادی وجود دارد که طرف اروپایی از طریق آن می تواند روند تحول دموکراتیک در مصر را پشتیبانی کند.

  وی همچنین با تاکید بر اهمیت اتخاد اقدامات عملی در زمینه حمایت از تلاش های توسعه ای در مصر در راستای تعهدات تیم های کاری مصر با اتحادیه اروپا که در نوامبر گذشته برگزار شد، خواستار انجام پروژه های اولویت دار در مصر شد.

  در مقابل اشتون نیز با ابراز خرسندی از روند مناسبات سیاسی و تجاری اتحادیه اروپا با مصر بر عزم این اتحادیه برای نقش داشتن در تامین آمال و آرزوهای این کشور و التزام به تعهدات موجود و تمایل به گسترش مناسبات با مصر تاکید کرد.

  روند سازش در منطقه از دیگر مسایل مورد بحث در این دیدار بود، مرسی در این راستا بر اهمیت نقش اتحادیه اروپا در تشویق اسرائیل به عمل به تعهدات بین المللی اش و توقف شهرک سازی در اراضی اشغالی تاکید کرد.

  اشتون نیز نقش مصر و محمد مرسی را در حفاظت از آتش بس در نوار غزه ستود.

  اتحادیه اروپا رئیس جمهور ریاست جمهوری سیاست خارجی اتحادیه اروپا صدور بیانیه ای غزه محمد مرسی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مصر دیدار
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها