• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34802

  با وجود عدم اعلام نتیجه مذاکرات و موکول کردن اعلام نتیجه به مشورت های لازم و تاکید بر کار سخت بر روی مسائل مطرح شده برخی منابع غربی سعی در بی نتیجه نشان دادن مذاکرات هسته ای آلماتی دارند.

  به گزارش پارس ، به نقل از مهر، " کاترین اشتون" مسئول تیم مذاکره کننده هسته ای گروه ۱+۵ پس از پایان دور دوم مذاکرات، مذاکرات درباره طرح ارائه شده غربی ها به ایران را طولانی و فشرده خوانده و گفت برای اولین بار وارد موضوعات ریز شدیم.

  اشتون گفت، در مذاکرات سوالات و ابهامات و بحث های چالشی مطرح شد که برای دستیابی به نتیجه مورد نظر باید سخت روی آنها کار کنیم.

  وی افزود ایران و گروه ۵+۱ اختلافات زیادی دارند به همین خاطر ما باید برای مذاکره و مشورت به پایتخت هایمان برگردیم که من نتیجه را بطور تلفنی به آقای جلیلی خواهم گفت.

  سرپرست تیم مذاکره کننده ۱+۵ هیچ اشاره به برگزاری دور بعدی مذاکرات و زمان و مکان آن نکرد.

  گفتنی است علی رغم تاکید اشتون بر کار سخت بر روی موضوعات مطرح شده در مذاکرات برخی رسانه ها سعی در بی نتیجه نشان دادن مذاکرات داشتند.

  شبکه بی بی سی در این خصوص اعلام کرد خانم اشتون تائید کرد که ایران و گروه ۱+۵ به هیچ توافقی دست نیافته اند.

  شبکه آمریکایی سی ان ان نیز در این خصوص اعلام کرد مذاکرات طولانی بود اما نتیجه ای نداشت.

  خبرگزاری انگلیسی رویترز نیز نوشت: ایران و قدرت های جهانی اختلافات زیادی دارند.

  گفتنی است دکتر سعید جلیلی مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران نیز ضمن تاکید بر وجود اختلافات گفت: وجود برخی اختلافات می تواند مبنای رسیدن به توافقاتی بر اساس چهار چوبی معیین باشد.

  ایران بی بی سی پایتخت رسانه زمان و مکان سرپرست تیم سعید جلیلی گروه ۱ ۵ مذاکرات هسته ای هسته ای
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها