• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34792

  نمایندگان ایران و ۱+۵ پس از وقفه ای یک ساعته، دور چهارم مذاکرات خود را در هتل رکسوس شهر آلماتی آغاز کردند.

  به گزارش پارس به نقل از واحد مرکزی خبر از آلماتی، دور سوم مذاکرات ایران و۱+۵ که صبح امروز آغاز شد، پس از دو ساعت و نیم به پایان رسید و با توجه به ضرورت ادامه بحث بین دو طرف توافق شد، گفتگوها بعدازظهر امروز ادامه یابد.

  پیش از آغاز مذاکرات امروز، دکتر سعید جلیلی با کاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و آقای باقری با نماینده فرانسه در این مذاکرات دیدار دوجانبه برگزار کردند.

  دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان روز گذشته هم دیدارهای دوجانبه ای با نمایندگان چین و روسیه داشت. طرف ایرانی در مذاکرات دیروز پیشنهادهای مشخص خود را برای آغاز دور جدید از همکاری ها به۱+۵ ارایه داد.

  علی باقری، معاون رییس هیئت مذاکره کننده ایران در تشریح نشست دیروز ایران با۱+۵ در آلماتی گفت: طرف ایرانی در این جلسه بر لحاظ کردن سه عنصر آغاز، ابعاد و سرانجام و پایان داشتن روند گفتگوها تاکید کرد. وی افزود: در جلسه عصر دیروز، نمایندگان شش کشور پرسش ها و ابهامات خود را درباره محورهای پیشنهادی ایران مطرح کردند و دکتر جلیلی به همه پرسش ها و ابهامات آنان پاسخ داد.

  معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: رییس هیئت مذاکره جمهوری اسلامی ایران در جلسه صبح برنامه عملیاتی برای اجرایی کردن طرح جامع مسکو را در ابعاد کوچک ارایه و بر این موضوع تاکید کرد که به اقدامات موسوم به اقدامات اعتمادساز باید به عنوان بخشی از راه حل جامع نگریسته شود.

  منبع آگاه مرتبط با تیم مذاکره کننده ایرانی اعلام کرد: ایران پیشنهادهای خود را برای برداشتن گام های مشترک با جزئیات کامل ارائه کرد. قرار شد اعضای۱+۵ با پایتخت های خود مشورت کنند تا پاسخ لازم را به طرف ایرانی بدهند.

  در مورد مکان و زمان دور بعدی مذاکره هنوز هیچ چیزی مشخص نیست.

  ایران پایتخت جمهوری اسلامی ایران چین دبیر شورای عالی امنیت ملی روسیه سعید جلیلی سیاست خارجی اتحادیه اروپا مسکو معاون

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها