• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34749

  رییس‌جمهور پیشین کوبا از کره شمالی خواست از جنگ اتمی اجتناب کند و گفت که مردم کره با یکی از خطیرترین خطرات جنگ هسته‌یی پس از بحران موشکی کوبا در ۵۰ سال پیش روبه‌رو هستند.

  کره شمالی اخیرا لفاظی های جنگ طلبانه اش را افزایش داده است و اعلام کرده که با کره جنوبی وارد وضعیت جنگی شده است و آمریکا را نیز به حمله اتمی تهدید کرده است.

  به گزارش پارس ؛ایسنا به نقل از روزنامه لس آنجلس تایمز، تحلیلگران می گویندکه کره شمالی هنوز قابلیت انجام حمله را ندارد، ولی تهدیدات روز افزونش توجه کشورهای جهان را جلب کرده است.

  فیدل کاسترو، رییس جمهور پیشین کوبا گفت که این پیغام را به عنوان یک دوست می رساند و افزود که افتخار شناختن کیم ایل سونگ، رهبر پیشین کره شمالی را که پدربزرگ کیم جونگ اونگ، رهبر فعلی این کشور بود داشته است.

  کاسترو در یادداشتی که در روزنامه کومونیست گرانما در کوبا منتشر شد نوشت: اگر جنگی در کره رخ دهد مردم هر دوطرف این شبه قاره سلاخی می شوند، بدون این که هیچ یک سودی ببرند. علاوه بر آن بهتر است فراموش نکنیم که چنین جنگی به ویژه روی بیش از ۷۰ درصد جمعیت جهان تاثیر می گذارد.

  در سال ۱۹۶۲ زمانی که آمریکا و روسیه در آستانه یک جنگ هسته یی قرار داشتند، کاسترو رهبری کوبا را بر عهده داشت و مدتی بعد به یکی از مخالفان سرسخت جنگ های هسته یی تبدیل شد.

  کاسترو در یادداشتش علاوه بر آن به آمریکا هشدار داد که وظیفه دارد از جنگ اجتناب کند و اگر یک جنگ هسته یی اتفاق بیفتد باعث می شود باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا، " پلیدترین شخص در تاریخ آمریکا" به نظر برسد.

  باراک اوباما جنگ جهان روسیه رییس جمهور فیدل کاسترو کره جنوبی کره شمالی کشورهای جهان کوبا

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها