یک کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با پارس:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 34697

  پیرهادی گفت: اگر منطق و انصاف و قاعده‌مندی در این مذاکرات حاکم بود، این موضوع اصلا به اینجا نمی‌رسید.

  پارس: محسن پیرهادی در گفتگو با خبرنگار پارس ، درباره دور دوم مذاکرات آلماتی گفت: در دور گفتگوهای انجام شده درباره فعالیت های هسته ای ایران، ما یک خط قرمزی را داریم و بر سر آن ایستاده ایم اما روش ها و شیوه های برخورد دیپلمات های ما با موضوع هسته ای ایران متفاوت بوده است.

  به گزارش پارس، وی در ادامه افزود: در هر مذاکره ای یک بده بستانی وجود دارد و امتیازاتی داده می شود اما امتیازاتی نیز گرفته می شود. به نظر من این موضوع در حاشیه موضوع هسته ای ایران قرار دارد و اصل موضوع در مسئله هسته ای ایران به ادامه برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران مربوط می شود و این موضوع خط قرمز ایران محسوب می شود.

  این کارشناس مسائل بین الملل درباره مذاکرات دیپلمات های ایرانی با گروه موسوم به ۱+۵ گفت: موضوع این نشست ها و گفتگوها درباره شیوه ها و روش های رسیدن به انرژی هسته ای است. ایران در این گفتگوها تلاش می کند از راه های مختلف طرف مقابل را توجیه کند که فعالیت های هسته ای ایران صلح آمیز است. این موضوعی است که در حال حاضر دیپلمات های ایران در حال پی گیری آن هستند و با روش های مختلف تلاش می کنند تا آنها را اقناع کنند.

  پیرهادی درباره طولانی شدن مذاکرات هسته ای ایران و دامن زدن رسانه های غربی به موضوعات نامربوط گفت: از سوی دیگر باید توجه داشت که موضوع مذاکره ما با گروه ۱+۵ یک موضوع سیاسی شده است و اگر منطق و انصاف و قاعده مندی در این مذاکرات حاکم بود، این موضوع اصلا به اینجا نمی رسید. مسئله اینجاست که آنها این موضوع را سیاسی دنبال می کنند و حتی روش اطلاع رسانی آنها در دور اول این گفتگوها که روز گذشته برگزار شد، نشان می دهد که روش مثبتی نبود و تلاش داشتند به ایران القا کنند که تنها یک راه دارید.

  وی درباره خواسته متناقض گروه ۱+۵ برای تعطیلی فردو در دور مذاکرات آلماتی گفت: مهمترین بحث فعالیت هسته ای ایران، اعتمادسازی است. ما به غربی ها بی اعتماد هستیم زیرا آنها در مذاکرات خود از راه منطقی وارد نشده اند و منطق انصاف را رعایت نمی کنند. بحث آنها در این مذاکرات این نیست که با تعطیلی فردو یا دیگر پایگاه های هسته ای، به ادامه فعالیت های هسته ای ایران رضایت دهند. ما در این مذاکرات می خواهیم به آنها اطمینان دهیم که به دنبال فعالیت صلح آمیز هسته ای هستیم. اما طرف مقابل صرفا به بهانه جویی می پردازد.

  محسن پیرهادی همچنین درباره بازی رسانه ای غربی ها بعد از مذاکرات روز اول گفت: بازتاب رسانه ای غربی ها به گونه است که می خواهند، ایران و تیم مذاکره کننده را تحت تاثیر بگذارند اما هم تیم مذاکره کننده تیم خوبی است و فریب این بازی ها را نمی خورد. از سوی دیگر رسانه های غربی تا به امروز هر چه بازی داشته اند انجام داده اند. ما نباید زیاد نگران آینده باشیم زیرا ما یک خواسته بجا و بحق داریم و باید بر اساس آن به کار ادامه دهیم. چندان هم نباید از رسانه های غربی و صهویونیستی توقع داشت که از حق ایران حمایت کنند زیرا ذات آنها دشمنی با نظام جمهوری اسلامی است و هدف آنها این است که ایران را به انزوا بکشانند یا اینکه با تبلیغات غلط از ایران امتیاز بگیرند.

  ایران بازی تبلیغات رسانه های غربی فعالیت های هسته ای گروه ۱ ۵ محسن پیرهادی مذاکرات هسته ای ایران موضوع هسته ای هسته ای
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها