یک نماینده اهل تسنن:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 34673

  یک نماینده اهل تسنن مجلس گفت: رهبری در ایران فصل‌الخطاب است؛ چون بر بسیاری از امور اشراف و اطلاع داشته و مصلحت نظام را به درستی تشخیص می‌دهند.

  به گزارش پارس ، محمد سعید اربابی در گفت وگو با  ایسنا گفت: با وجودی که در شرایط حساس اقتصادی قرار داریم ولی به دلیل همراهی مردم از نظر سیاسی و اجتماعی نگرانی متوجه نظام نیست.

  نماینده مردم ایرانشهر افزود: در سال حماسه اقتصادی در دو حوزه ی داخلی و خارجی با مشکلاتی روبرو هستیم. در حوزه ی داخلی با مشکلات اقتصادی به ویژه در بخش های صنعتی و کشاورزی و در حوزه ی خارجی گرفتار تحریم های نفتی و بانکی هستیم اما اگر چارچوب اقتدار نظام توسط مسئولان حفظ شود به طور حتم می توان در برابر تحریم ها ایستادگی کرد؛ چرا که راه های فراوانی برای برون رفت از تحریم ها قابل شناسایی است. سیستم های اقتصادی کشور ما به گونه ای است که می توان برای کاهش محاصره اقتصادی از آنها استفاده کرد. شبیه چنین وضعیتی در دوران جنگ تحمیلی تجربه شده است.

  این عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی استفاده از ظرفیت های اقتصادی کشورهای همسایه را یاد آور شد و افزود: جمهوری اسلامی ایران می تواند در سال حماسه اقتصادی برای توسعه ظرفیت های صادراتی به راحتی از نظامات اقتصادی کشورهای همسایه استفاده کند، اما مشروط به اینکه مسئولان در اجماع وحدت جمعی تصمیمات درست اتخاذ کنند.

  این نماینده اهل تسنن مجلس مقام معظم رهبری را در جمهوری اسلامی ایران فصل الخطاب دانست و افزود: تعدیل یا عقب نشینی مجلس شورای اسلامی از مواضع خود در مواجه با سایر قوا همواره در راستای فصل الخطاب بودن رهبری در ایران انجام شده و می شود. برای نمایندگان مجلس اطلاع از نظرات رهبری درباره ی مسائل و مصالح مختلف مهم است؛ به همین دلیل در طرح سوال از رئیس جمهور یا استضاح وزرا به گونه ای عمل شد که نظرات ایشان جامه عمل بپوشد.

  وی تاکید کرد: درایت و هوشیاری رهبری و حرف شنوی مجلس موجب عقیم شدن بسیاری از تزویرها و التهابات سیاسی شد. احساس می کنم مسائلی که رهبری به دلیل اشراف بر اوضاع از آنها اطلاع دارند از چنان اهمیتی برخوردار است که من نماینده به دلیل بی اطلاعی از آنها باید از دستورات یا توصیه های ایشان حرف شنوی و تبعیت داشته باشم.

  استفاده از ظرفیت ایران جمهوری اسلامی ایران حماسه اقتصادی سیاسی و اجتماعی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مشکلات اقتصادی مقام معظم رهبری نماینده مردم

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها