دواتگری گفت‌:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 34672

  رئیس کمیته مطالبات ملی مجلس گفت: وزارت خارجه تنها به یادداشت اعتراضی در مورد تصادف دیپلمات سعودی با یکی از شهروندان بسنده کرده و این در حالیست که مستندات موجود از سابقه شرب‌خمر وی حکایت دارد.

  به گزارش پارس ، مهدی دواتگری در گفت وگو با فارس گفت: گزارش کمیسیون امنیت ملی مجلس در ارتباط با فوت یکی از شهروندان در تصادف دیپلمات مست سعودی با وی آماده شده و در جلسه روز یکشنبه کمیسیون قرائت می شود و آنچه که در این گزارش مشهود است رفتار انفعالی وزارت امور خارجه در ارتباط با این موضوع است.

  وی افزود: مسئولان دستگاه سیاست خارجی باید در مورد واکنش ضعیف خود در قبال تصادف صورت گرفته توسط دیپلمات سعودی پاسخگو باشند، چرا که وزارت خارجه در ارتباط با این موضوع تنها به یادداشت اعتراضی در این باره بسنده کرده است.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: از سوی دیگر بر اساس مستندات به دست آمده دیپلمات عربستان سعودی پیش از این نیز در سه مرتبه سابقه شرب خمر داشته است و این شرب خمر به حدی بوده که وی در بیمارستان بستری شده است.

  رئیس کمیته مطالبات ملی مجلس خاطرنشان کرد: انتظار می رفت که مسئولین وزارت امور خارجه که نسبت به شرب خمر دیپلمات سعودی علم و آگاهی داشتند اقدامات لازم را برای برخورد با این اقدام دیپلمات سعودی که مغایر با مقررات داخلی کشور ما و پروتکلهای بین المللی است به عمل آورند که تصادف اخیر وی و کشته شدن یکی از شهروندانمان در این تصادف نشان می دهد که برخورد جدی صورت نگرفته است.

  بیمارستان تصادف سیاست خارجی عربستان سعودی فوت کمیسیون امنیت ملی مجلس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی وزارت امور خارجه وزارت خارجه دیپلمات
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها