ریابکوف:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 34611

  معاون وزیر خارجه روسیه می‌گوید ایرانی‌ها در مذاکرات امروز در مورد تمام مسائل مهم صحبت کردند، اما لازم است در مورد برخی زوایای طرح پیشنهادی شفاف‌سازی بیشتری صورت گیرد.

  به گزارش پارس ، فارس به نقل از خبرگزاری « ریانوستی» روسیه، معاون وزیر خارجه روسیه امشب پس از پایان روز اول مذاکرات هسته ای، گفت نمایندگان ایران پاسخی جامع به پیشنهادات ۱+۵ ارائه دادند، با این حال هنوز اختلافات « قابل توجهی» بین طرفین وجود دارد.

  « سرگئی ریابکوف» که ریاست هیئت مذاکره کننده روس در گروه ۱+۵ را نیز بر عهده دارد، می گوید: نمایندگان ایرانی به تمام مواردی که برای ما مهم، ارزشمند و در اولویت بود اشاره کردند. نمایندگان ایرانی صحبت های جامعی کردند.

  ریابکوف در جمع خبرنگاران حاضر در آلماتی تاکید کرد که با این وجود مخالفت های « قابل توجهی» با نظرات و پاسخ های ایران وجود دارد.

  وی در توصیف روز اول مذاکرات گفت: فعلا همه چیز کاملا قابل فهم نیست، و لازم است تا در مورد آن شفاف سازی صورت گیرد. مذاکره نشست امروز به شفاف سازی این روش ها گذشت.

  معاون وزیر خارجه روسیه همچنین گقت که امشب احتمالا دیدارهای دوجانبه ای نیز انجام شود. وی در پایان گفت: می خواهیم توضیحات شرکای ایرانیمان را در مورد برخی زوایایی که به درستی متوجه نشده ایم را بشنویم. ما پذیرای تلاش های بیشتر آن ها در زمینه مذاکرات هستیم.

  پیش از این « علی باقری» معاون دبیر شورای امنیت ملی هم گفته بود ایران در نشست امروز طرحی را بر اساس بسته پیشنهادی مسکو ارائه کرده و تلاش می کند چارچوبی برای مذاکرات تبیین کند.

  دور جدید مذاکرات میان ایران و گروه ۱+۵ از امروز در « آلماتی» قزاقستان آغاز شده و قرار است فردا برای جمع بندی مباحث مطرح شده در روز اول، ادامه یابد.

  ایران روسیه شورای امنیت قزاقستان گروه ۱ ۵ مذاکرات هسته ای مسکو معاون معاون وزیر وزیر خارجه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها