سخنگوی کاخ سفید:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 34581

  «جی کارنی» جمعه شب گفت مقامات آمریکایی گزارش‌هایی مبنی بر احتمال آزمایش موشکی قریب‌الوقوع در کره شمالی دریافت کرده‌اند و از چنین اقدامی متعجب نمی‌شوند.

  به گزارش پارس ؛ فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، « جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید جمعه شب گفت اینکه کره شمالی یک آزمایش موشکی جدید انجام دهد، تعجب آور نخواهد بود.

  وی در واکنش به این صحبت که نشانه هایی مبنی بر احتمال انجام یک آزمایش موشکی قریب الوقوع توسط کره شمالی و بالا گرفتن تنش در شبه جزیره وجود دارد، نیز گفت که مقامات کاخ سفید این گزارش ها را دریافت کرده اند.

  وی در این مورد گفت: از چنین اقدامی متعجب نخواهیم شد. ما قبلا هم آزمایش های موشکی آن ها را دیده ایم.

  کره شمالی از چند روز قبل تهدیدات خود علیه آمریکا و کره جنوبی را افزایش داده است. پیونگ یانگ تهدید کرده است که خاک و پایگاه های نظامی آمریکا را هدف موشک های خود قرار می دهد.

  کره شمالی همچنین به سفارتخانه های کشورهای خارجی از جمله انگلیس و روسیه توصیه کرده است که خاک این کشور را ترک کند، چراکه در صورت بروز جنگ نمی تواند امنیت مراکز بین المللی را تضمین کند.

  دور جدید تنش در شبه جزیره کره پس از آن آغاز شد که آمریکا تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی تصویب کرد و پیونگ یانگ هم در پاسخ دست به آزمایش هسته ای زد.

  « مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا جمعه شب در واکنش به تهدیدات کره شمالی، گفته بود این مواضع « آزاردهنده» است، اما به نظر نمی رسد به وقوع یک جنگ منجر شود.

  انگلیس جنگ خاک روسیه شبه جزیره کره کاخ سفید کره جنوبی کره شمالی هسته ای آزمایش
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها