معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 34551

  معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران مورد توجه طرف مقابل قرار گرفته است.

  به گزارش پارس به نقل ازمهر، علی باقری پس از پایان نوبت دوم مذاکرات آلماتی۲ با حضور در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه گفتگوی جمهوری اسلامی ایران و ۵+۱ در آلماتی برگزار شد. در جلسه صبح رئیس هیئت مذاکره کننده ایرانی پیشنهادات ایران را در قالب طرح جامع مسکو به طرف مقابل ارائه کرد که در آن اصول مشخص برای نقطه آغاز، پایان و مسیر بین این ۲ تبیین شده بود.

  به گفته معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی، جمهوری اسلامی ایران در جلسه صبح امروز برنامه عملیاتی برای اجرایی کردن طرح جامع مسکو را در ابعاد کوچک ارائه کرد و بر این موضوع تاکید کرد اقداماتی که از آن به عنوان گام اعتماد ساز یاد می شود، باید به عنوان بخشی از راه حل جامع نگریسته شود نه جدا از آن و نه کنار آن.

  باقری گفت: در جلسه بعد از ظهر نمایندگان ۵+۱ سوالات و ابهامات خود را درباره محورهای پیشنهادی ایران ارائه کردند و جلیلی به تفصیل به همه آنها پاسخ داد و قرار شد جلسه برای ادامه بحث ها و جمع بندی مذاکرات امروز ادامه یابد. لذا قاعدتا دیدارهای ۲ جانبه همانطور که صبح و بعد از ظهر امروز بین ایران و نمایندگان برخی کشورها برگزار شد، امشب یا فردا صبح هم ادامه خواهد داشت و سپس جلسه عمومی فردا بین ایران و نمایندگان ۵+۱ برگزار خواهد شد.

  معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران مورد توجه طرف مقابل قرار گرفته است.

  ایران جمهوری اسلامی ایران دبیر شورای عالی امنیت ملی مسکو معاون جلسه قرارگرفته پیشنهادجدیدایران موردتوجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها