• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34544

  وزیر خارجه آلمان ضمن احضار سفیر کره شمالی، مراتب نگرانی شدید کشورش از ناآرامی‌ها در شبه جزیره کره را به اطلاع مقامات کره شمالی رساند.

  به گزارش پارس ، فارس به نقل از روزنامه آلمانی « ولت» ، در پی بالا گرفتن ناآرامی ها در شبه جزیره کره، « گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان سفیر کره شمالی را فراخواند و به صراحت به وی درباره پیامدهای بالا گرفتن بحران در منطقه هشدار داد.

  « آندریاس پشکه» سخنگوی وزارت خارجه آلمان در این مورد گفت که وستروله در دیدار با سفیر با ابراز نگرانی شدید دولت آلمان از وضعیت موجود، تنش در روابط کره شمالی و جنوبی را غیرقابل قبول دانست.

  وستروله روز چهارشنبه نیز با همتای کره جنوبی خود درباره وضعیت ۲ کره تلفنی گفت وگو کرده بود. وی تاکید کرد که کشورش با توجه به تهدیدات کره شمالی، از کره جنوبی دفاع خواهد کرد.

  دور جدید تنش در شبه جزیره کره پس از تحریم های جدید آمریکا علیه کره شمالی و به تبع آن آزمایش هسته ای پیونگ یانگ آغاز شد و از آن زمان هر روز ابعاد جدیدتری پیدا کرده است.

  دو کره ۶ دهه قبل و تا پیش از معاهده صلح موقتی که به جنگ سه ساله آن ها از ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ پایان داد، عملا در وضعیت جنگی علیه هم به سر می بردند.

  در حال حاضر کره شمالی این صلح نامه موقت را به طور یک جانبه لغو کرده و خطوط مستقیم تلفن میان دو پایتخت را هم قطع کرده است.

  کره شمالی در آخرین اقدام، از سفارت خانه های خارجی مستقر در پیونگ یانگ خواسته است تا امکان تخلیه کارمندان خود را فراهم سازند.

  پیونگ یانگ طی پیامی به سفارت های خارجی پیغام داده است که از تاریخ ۱۰ آوریل ۲۰۱۲ امنیت این سفارتخانه ها را تضمین نمی کند.

  انتهای پیام/ص

  آلمان پایتخت تلفن جنگ شبه جزیره کره کره جنوبی کره شمالی وزارت خارجه وستروله هسته ای
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها