لحظه به لحظه با آلماتی ۲

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 34509

  معاون سعید جلیلی گفت که رئیس هیئت ایرانی در نوبت صبح مذاکرات آلماتی پیشنهادهای مشخص ایران را برای آغاز دور جدیدی از همکاری‌های ۱+۵ با ایران به طرف مقابل ارائه کرد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، علی باقری امروز (جمعه) در کنفرانس خبری از ارائه پیشنهاد جدید ایران به ۱+۵ خبر داد و گفت: همانطور که توافق شده بود نمایندگان ایران و ۱+۵ مذاکرات خود را آغاز کردند.

  وی افزود: ایران چند ماه قبل طرح جامعی را برای شکل گیری همکاری بین هفت کشور به طرف مقابل ارائه کرد. امروز در نشست صبح، جلیلی پیشنهادهای مشخص ایران را برای آغاز دور جدیدی از همکاری های ۱+۵ با ایران به طرف مقابل ارائه کرد. این پیشنهادها در چارچوب طرح کلی ایران در مسکو تنظیم شده بود که ارائه شد.

  وی افزود: در این جلسه طرف ایرانی بر لحاظ کردن سه عنصر آغاز روند، ابعاد روند و سرانجام و پایان روند گفت وگوها تاکید کرد.

  باقری اظهار داشت: ایران بر این باور است آنچه به عنوان گام اعتمادساز از آن یاد می شود یعنی مجموعه اقداماتی که دو طرف باید با هم توافق کنند و انجام دهند، بخشی از راه حل جامع است و نه چیزی از راه حل جامع یا در کنار آن. بر این اساس پینشهادی که امروز صبح جلیلی به نمایندگان ۱+۵ ارائه کرد چارچوب مشخصی را به طرف مقابل ارائه داد.

  وی درباره ادامه مذاکرات خاطرنشان کرد: گفت وگوها امروز و یا در صورت نیاز فردا ادامه خواهد یافت تا طرفین دیدگاه ها را مبادله کرده و بستر جدیدی برای همکاری ها ایجاد شود.

  لازم به ذکر است باقری توضیح بیشتری در خصوص پیشنهادهای ایران ارائه نکرد.

  ایران سعید جلیلی مسکو لحظه آغاز مشخص طرف پیشنهادهای باقری آلماتی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها