• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34508

  مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید «آلماتی ۲» محلی برای دریافت پاسخ ایران به پیشنهادات ۱+۵ است و او مطمئن است که این پاسخ می‌تواند گامی برای رسیدن به توافق باشد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، « کاترین اشتون» مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سرپرست تیم مذاکره کننده ۱+۵ پیش از آغاز این دور از مذاکرات در جمع خبرنگاران گفت که هیئت تحت رهبری اش امروز به دنبال دریافت پاسخ ایران به پیشنهادات ارائه شده در « آلماتی ۱» است. وی می گوید اطمینان دارد که می توان از این پاسخ به عنوان گامی جهت رسیدن به توافق استفاده کرد.

  نهمین دور از مذاکرات میان نمایندگان ایران و گروه ۱+۵ از امروز (جمعه) در شهر « آلماتی» قزاقستان آغاز شده است. این دومین بار است که این مذاکرات در شهر آلماتی برگزار می شود. دو طرف مذاکرات پیشین در آلماتی را « سودمند» ارزیابی کرده بودند.

  اشتون در صحبت های امروز خود گفت: این برای بار دوم است که به آلماتی آمده ایم. زمانی که برای مذاکرات « آلماتی ۱» اینجا بودیم، پیشنهادی بسیار مختصر و مفید برای انجام اقدامات اعتمادساز ارائه کردیم، که این بخشی از طرح ما جهت تلاش برای برطرف کردن دغدغه هایمان در مورد ماهیت برنامه هسته ای ایران بود.

  وی افزود: دیدار امروز با دکتر جلیلی و هیئت همراهش را موقعیتی برای شنیدن پاسخ آن ها می دانیم و مطمئنیم که این پاسخ بررسی شده، متعادل و به خوبی فکرشده است تا بتوان از آن برای رسیدن به توافقی جهت حرکت رو به جلو استفاده کرد.

  برخی خبرگزاری ها گزارش داده اند که پیشنهاد ۱+۵ برای ایران، کاهش تحریم مبادلات طلا و فلزات گرانبها و همچنین محصولات پتروشیمی در قبال تعلیق فعالیت سایت فردو است.

  ایران برنامه هسته ای ایران پتروشیمی سرپرست تیم سیاست خارجی اتحادیه اروپا فلزات قزاقستان گروه ۱ ۵ پاسخ آلماتی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها