• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34464

  خبرگزاری رویترز از تعلیم گروه‌های شبه‌نظامی وفادار به اسد در اردوگاه‌های آموزشی ایران خبر داده است.

  پارس: خبرگزاری رویترز در گزارشی  ادعا کرد که شبه نظامیان و نیروهای وفادار به اسد، به ایران رفته و آموزش های لازم برای جنگ چریکی را فرا گرفته اند.

  به گزارش پارس ، گزارشگر رویترز با ۴ نفر از این شبه نظامیان گفتگو کرده است. خبرگزاری رویترز از تعلیم گروه های شبه نظامی وفادار به اسد در اردوگاه های آموزشی ایران خبر داده است. این خبر مبتنی بر سوالاتی است که گزارشگر رویترز از چهار نفر از حامیان بشار اسد از چهار گروه و شهر مختلف، به طور مجزا پرسیده است.

  پاسخ های هر چهار نفر، تعلیم نظامی آنها در ایران را تایید می کند. سامر یکی از آنها می گوید همراه با گروهی دیگر، دوره ای ۱۵ روزه برای جنگ های شهری دیده و برای کار با سلاح سبک و موشک های زمین به هوا تمرین کرده است. برخی دیگر مهارت های تک تیراندازی را فراگرفته اند. سامر ادامه داده که در دوره آموزشی، به آنها فنون جنگ چریکی و راه های حملات غافلگیرانه آموخته اند.

  وی گفته که گروه دیگری از حزب الله لبنان نیز به موازات سوری ها در حال گذراندن آموزش های پیچیده تری بودند. سابقه جمهوری اسلامی در آموزش حزب الله لبنان، به کمی پس از شروع جنگ داخلی ۱۵ ساله این کشور باز می گردد.

  به گزارش پارس، رویترز هیچ اشاره ای به ارسال تسلیحات و حمایتهای همه جانبه آمریکا و کشورهای عربی از تروریستهای سلفی نکرد.

  ایران بشار اسد تیراندازی جمهوری اسلامی جنگ حزب الله زمین کشورهای عربی لبنان رویترز
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها