• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34408

  سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۸ نیروی زمینی سپاه از شکار یک فروند هواپیمای بدون سرنشین متعلق به یکی از کشورهای خارجی در حین این رزمایش خبر داد.

  به گزارش پارس به نقل از (ایسنا) به منطقه عمومی رزمایش، سردار سرخیلی با اعلام این خبر گفت: در حین انجام رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۸ و تست سیستم های جنگال (جنگ الکترونیک) توانستیم تعدادی پهپاد غیرخودی و خارجی را شناسایی کنیم.

  وی ادامه داد: پس از شناسایی این پهپادها موفق شدیم یکی از آنها را به زمین بنشانیم و در اختیار بگیریم. فیلم شکار این پهپاد را نیز داریم و اگر مسئولان بالادستی صلاح بدانند به موقع پخش می شود.

  سخنگوی این رزمایش در جمع خبرنگاران با اشاره به توانایی های سپاه پاسداران در جنگال اظهار کرد: خوشبختانه سیستم های جنگال ما در زمینه جمینگ به پیشرفت های خوبی دست پیدا کرده است. ما در همین رزمایش در حین اجرای عملیات جنگال و جمینگ تمامی سیگنال ها، به تعدادی پهپاد دشمن برخوردیم که از دور قصد ورود به خاک کشورمان را داشتند.

  سرخیلی با بیان اینکه" ما یکی از پهپادهای دشمن را به زمین نشاندیم" ، گفت: ما با استفاده از سیستم های جنگال بدون اینکه سیگنال های دیگر را مختل کنیم، امکان شناسایی هواپیماهای باسرنشین و بدون سرنشین را داریم.

  وی درباره رزمایش پیامبر اعظم (ص) نیز اعلام کرد: این رزمایش در بعد پدافند غیرعامل یکی از رزمایش های بی نظیر بوده است و اقدامات و تمرینات خوبی در این زمینه انجام شد.

  سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم ۸ همچنین مهندسی در سپاه را دارای رشد چشمگیر خواند و گفت: ما به دستاوردهای چشمگیری در عرصه مهندسی دست پیدا کرده ایم.

  وی خاطرنشان کرد: پس از حضور بیگانگان در منطقه خاورمیانه و شکل گیری تعاریف جدیدی از جنگ ناهمطراز سپاه تدوین جدیدی از جنگ ناهمطراز ارائه داد و تئوری پردازی های خوبی انجام شد که امروز باید در عمل پیاده شود، چراکه این تئوری ها راهگشاست. سپاه امروز الگوهای آموزشی و عملیاتی و سخت زمینی را، خود تدوین می کند.

  سرخیلی با بیان اینکه" امروز عملیات پدافند ثابت، ضد هلی برن و عملیات شبانه رزمایش برگزار شد" ، افزود: ما معتقدیم که برآورد ما از دشمن باید مبتنی بر واقعیات باشد و نباید دشمن را دست کم بگیریم. دشمن از امکانات پیچیده ای برخوردار است و نقاط قوت و ضعفی دارد که باید آنها را بشناسیم.

  وی در ادامه با اشاره به پهپادهای انتحاری نیز گفت: سیستم های جدید پهپادها که من از آنها به عنوان پهپاد انتحاری نام بردم، به خوبی اهداف را تشخیص می دهند و می توانند با هجوم بردن به آن اهداف، آنها را نابود کنند.

  سرخیلی همچنین درباره سلاح ها و دستاوردهای جدید نیروی زمینی سپاه گفت: سیستم های جنگال ما امروز امکان جمینگ درصد بسیار بالایی از موشک ها را دارند. سلاح دوش پرتاب کالیبر ۲۰ بومی کشورمان نیز در دنیا نظیر ندارد. این سلاح ضدبالگرد است و با دقت میلیمتری می تواند هدف را در فاصله ۱۴۰۰ متری مورد اصابت قرار دهند.

  سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۸ در پایان اعلام کرد: خوشخبتانه رزمایش ما تاکنون به خوبی پیش رفته است و به اهدافمان دست پیدا کرده ایم.

  الکترونیک جنگ خاک خاورمیانه رشد زمین سپاه پاسداران سپاه رزمایش پهپاد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها