هشدار مذاکره کننده ارشد ایران با ۱+۵ به غرب:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 34407

  مذاکره کننده ارشد ایران با ۱+۵ با اشاره به مذاکرات آلماتی۲ گفت: مذاکرات روز جمعه می‌تواند راه خود را به خوبی باز کند؛ آن هم با پذیرش حقوق ملت ایران به ویژه حق غنی‌سازی؛ این حقی است که در ان. پی. تی بر آن تصریح شده است.

  به گزارش پارس به نقل از (ایسنا) به آلماتی، سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با طرح این پرسش که « چرا باید گفت وگو ها درباره مسایل بین المللی یا در نیویرورک یا ژنو و وین باشد؛ پایتخت هایی که مناسبات غلط را بر دنبا حاکم کرده اند؟ » افزود: اگر به سابقه تمدتی نگاه کنیم آلماتی بر همه این شهرها تقدم دارد. بر همین مبنا می گوییم استانبول و بغداد و آلماتی هم باید جاهایی باشند که درباره مسایل بین المللی در آن ها مذاکره شود.

  وی گفت: آمریکا نمی تواند امروز مدعی امنیت هسته یی در استفاده از انرژی هسته یی باشد. امروز دفاع ایران از حقوق ملتش و استفاده از انرژی هسته یی دفاع از حقوق همه است. مردم ما سی و چهار سال پیش در برابر این انحصار ایستادند، علیه یک نظام دیکتاتوری که بعد از جنگ دوم جهانی توسط همین قدرت ها با کودتا به حکومت رسیده بود ملت ما قیام کرد.

  وی ادامه داد: همین کشورهایی که امروز ادعای حقوق بشر دارند تا روز آخر از دیکتاتور حمایت کردند و کسانی که ادعای دموکراسی دارند از روز سرنگونی دیکتاتور با تمام توان به مقابله با انقلاب پرداختند، وقتی نتوانستند آن دیکتاتور را حفظ کنند دیکتاتور دیگری به نام صدام را تقویت کردند تا علیه ایران وارد جنگ شود و حتی اعتراف کردند که ظرفیت های صدام در جنگ علیه ایران را آن ها در اختیارش گذاشتند و هشت سال جنگ را به مردم ما به خاطر این که می خواستیم آزاد باشیم تحمیل کردند، اما موفق نشدند و بدترین تحریم های اقتصادی را علیه ملت ما اعمال کردند؛ از تحریم قطعات هواپیمای مسافربری تا دارو.

  دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت: ما در این سال ها فقط مقاومت نکردیم بلکه یک پیشرفت چشمگیر هم داشتیم؛ این که در مقابل این انحصار می توان مقاومت کرد و پیشرفت داشت. بنا به گزارش غرب در ۲۰۱۲ ایران بالاترین رشد را داشته است. این ها که قطعه هواپیما را علیه ما تحریم کردند، دیدند که ایران توانست ماهواره به همراه موجود زنده به هوا پرتاب کند و با وجود همه این فشارها امرزو هفدهمین اقتصاد جهان هستیم.

  مذاکره کننده ارشد ایران با ۱+۵ گفت: امروز در آلماتی و در این دانشگاه به آن ها (غرب) هشدار می دهم که از سی و چهار سال گذشته درس بگیرند و دچار اشتباه محاسباتی نشوند. در این دور گفت وگوها جامعه جهانی و مردم قزاقستان شاهد رفتار آن ها هستند. آن ها بار دیگر در معرض این آزمون بزرگ هستند که آیا می خواهند باز هم حقوق ملت ها را انکار کنند یا آن را بپذیرند؟ مذاکرات فردا (جمعه) با یک کلمه می تواند راه خود را به خوبی باز کند؛ آن هم پذیرش حقوق ملت ایران به ویزه حق غنی سازی ایران است. این حقی است که در ان پی تی بر آن تصریح شده است.

  وی ابراز امیدواری کرد که فصل بهار و شهر آلماتی آن ها (غرب) را به این نتیجه برساند که در سال جدید فصل جدیدی هم در این موضوع (مساله هسته یی) ایجاد شود.

  ان پی تی ایران پایتخت جنگ حقوق دبیر شورای عالی امنیت ملی دموکراسی قزاقستان ملت ایران هواپیما
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها